Dziennik hodowli mrówek (MrTrulosek)

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

MrTrulosek
Posty: 33
Rejestracja: czw 28 lip, 2016

śr 10 sie, 2016

witam to mój dziennik

27 Lipiec pierwsza mrówka była to L. flavus
na samym początku myślałem że to nigier ale jak sie zapytałem na forum to jednak flavus aż się ucieszyłem bo nie przypuszczałem że kiedyś pomarańczowe mrówki będe miał a więc tak w pierwszy dzień dostała kropelkę miodu i została schowana do szafy.

W ty samym dniu. Siedziałem sobie na plaży aż naglę patrze a tam mrówka czarna z jednym skrzydłem biega no to ja siup ją do pojemnika po tik takach i była to l. nigier więc także dostała miodu i została schowana

28 Lipiec
u mrówek nic a nic utrzymywały czystość

29 Lipiec
u mrówki się pojawiły dwa jajeczka lecz tylko u flavus (nwm czy nie za szybko) l.nigier jak dalej nic z nadal jednym skrzydłem i już straciłem prawie nadzieję że będzie z niej księżniczka.

30 Lipca
o dziwo L.nigier zrzuciła skrzydełko a L.flavus następne jajeczka złożyła.

30 Lipiec - 8 Sierpień

L flavus w tym czasie zabrudziła wacik i woda się zrobiła żółta i została wymieniona prze ze mnie. L.nigier złożyła dopiero swoje pierwsze jajeczka dopiero 2 szt wszystkie dostały po nowej kropli miodu

W ten sam dzień z tego powodu że lubię jeździć rowerem jechałem sobie i naglę patrze a tam mrówka złapałem ją i patrze a tam kolejna flavus identyko jak moja 1 wiec dostała strzykawkę i miodu.

10 Sierpień
1 L.flavus nic L.nigier nic ale za to l.flavus 2 pierwsze jajeczka znowu tak szybko jak 1

i to na dzień dzisiejszy to tyle będe kontynuował ten dziennik

zdj postaram się wrzucić jutro
niger12
Posty: 54
Rejestracja: ndz 24 lip, 2016

śr 10 sie, 2016

Widzę że także postanowiłeś napisać coś o swojej hodowli. Fajny i ciekawy dziennik. Życzę powodzenia i czekam na fotki. :D
ODPOWIEDZ