Lasius niger

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Raclaw
Posty: 163
Rejestracja: czw 31 maja, 2018

ndz 15 lip, 2018

Po łapance, gdzie udało mi się zaopatrzyć w kilka królowych L. niger, niektóre bardziej, a niektóre mniej prężą się i wysilają, aby założyć gniazdo. Dzisiaj podałem im pokarm podstawowy, bo widzę dużo larw.
Tam na zdjęciach jest jedna królowa ze skrzydłami, która ostro znosi jaja - czy może to być niezapłodniona i znosi niezapłodnione jaja z samcami? Ona sama przyleciała do mnie przez okno na 4 piętrze w moim domu rodzinnym, aż mnie to zdziwiło, jak po parapecie sobie pociskała obok mnie :)
Załączniki
IMG_3487.JPG
IMG_3486.JPG
IMG_3485.JPG
IMG_3484.JPG
IMG_3482.JPG
IMG_3481.JPG
IMG_3476.JPG
Awatar użytkownika
Moviesking
Posty: 12
Rejestracja: ndz 30 cze, 2019

ndz 30 cze, 2019

Masz zdrową królową :D . Jest zapłodniona bo gdyby nie była to by nie znosiła tylu jaj.
Chleb
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 03 lip, 2019

Witam.
Raclaw pisze: ndz 15 lip, 2018 czy może to być niezapłodniona i znosi niezapłodnione jaja z samcami?
*może być niezaplemniona i znosić niezapłodnione jaja ale to chyba mało spotykane.
Jeżeli jesteś w stanie rozpoznać co to za gatunek-czy jest tak popularna jak niger, to według mnie nie warto łapać ze skrzydłami-bo może nie być zaplemniona i nic z tego nie wyjść, a wkrótce pewnie będzie mnóstwo takich bez skrzydełek.
Tak w ogóle to będzie dziennik? Bo jak nie to nie ten dział ;)
Moviesking pisze: ndz 30 cze, 2019 Jest zapłodniona
*zaplemniona ;)
Pozdrawiam
Raclaw
Posty: 163
Rejestracja: czw 31 maja, 2018

pn 11 maja, 2020

Kolonię lasius niger zamknąłem. Proszę o zamknięcie nitki. :)
ODPOWIEDZ