Dziennik hodowlany

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Flawless ant
Posty: 5
Rejestracja: wt 11 wrz, 2018

śr 12 wrz, 2018

Witam chciałbym przedstawić wam moje 4 kolonie mrówek: Pheidole pallidula, Lasius niger, temnothorax sp. i myrmica sp. Kolonia temnothorax i myrmica zostały odłowione a reszta została zakupiona. Kolonię lasius niger mam od grudnia 2017 roku resztę mam od sierpnia tego roku.
Tak więc teraz krótki opis moich mrówek:
Pheidole pallidula
Młoda kolonia zakupiona na stronie antkeeper.
Z tego co wiem królowa jest z tego roku, kolonia ta liczy ok 20 robotnic niestety nie ma jeszcze robotnic major ale widoczne są już 2 poczwarki tej kasty i od zakupu czyli w 1 miesiąc powiększyła się o 10-14 robotnic.
Temnothorax sp.
Kolonia odłowiona 29 sierpnia liczy około 20 robotnic.
Myrmica sp.
Kolonia odłowiona na początku sierpnia od odłowienia nie pojawiła się żadna nowa robotnicą narazie jest ich 10 i są 4 królowe ale wydaje mi się ze tylko jedna składa jaja.
Lasius niger
Kolonia liczy ponad 100 robotnic mam ją od grudnia. Kiedy ją dostałem liczyła 8 robotnic.. Dodam też że rozwija się w szybkim tempie.
Flawless ant
Posty: 5
Rejestracja: wt 11 wrz, 2018

pn 01 paź, 2018

WITAM! Dziś opowiem wam co u moich mrówek.
Pheidole pallidula
Kolonia na dzisiejszy dzień liczy ok 25 robotnic minor i 2 robotnice major (jedna ma o połowe mniejszą głowę od drugiej, tak jestem pewien że to jest major).
Temnothorax sp.
Kolonia liczy 25 robotnic i ma dużo potomstwa.
Lasius niger
Kolonia ma jeszcze więcej robotnic lecz trochę mniej potomstwa.
Myrmica sp.
Kolonię oddałem znajomemu.
A to jest zdjęcie koloni pheidole pallidula
DSC00598.JPG
Więcej zdjęć postaram się dodać do następnego posta.
Flawless ant
Posty: 5
Rejestracja: wt 11 wrz, 2018

śr 24 paź, 2018

Lasius niger
Kolonia liczy jeszcze więcej robotnic i masę jajek i larw.
Temnothorax sp.
Kolonia ma tyle samo robotnic i potomstwa.
Pheidole pallidula
Kolonia ma ok. 35 robotnic (w tym 2 majory) i mało potomstwa. Rozważam zakup kabla grzewczego dla szybszego rozwoju i zakupu poczwarek od pewnego użytkownika na facebookowej grupie.
Napiszę jak coś sie wydarzy ciekawszego. :mrug:
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

sob 15 gru, 2018

Flawless ant pisze: śr 24 paź, 2018 Pheidole pallidula
Kolonia ma ok. 35 robotnic (w tym 2 majory) i mało potomstwa. Rozważam zakup kabla grzewczego dla szybszego rozwoju i zakupu poczwarek od pewnego użytkownika na facebookowej grupie.
Napiszę jak coś sie wydarzy ciekawszego. :mrug:

Co do zakupu poczwarek tobym się wstrzymał

Ale za to kabel grzewczy jak najbardziej - ja dodałem go dla messesorków i widać gołym okiem postęp
ODPOWIEDZ