Camponotus turkestanus - dziennik hodowlany [by Małcin B)]

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

wt 18 cze, 2019

Perełka wśród wszystkich mrów jakie znam. Marzenie mrówcze od jakiegoś roku, jak nie więcej. Piękna, w złotej odmianie. Łzy w oczach i brak słów, kiedy ją ujrzałem po raz pierwszy na własne oczy. Cieszę się z niej jednej bardziej niż ze wszystkich pozostałych razem wziętych.

18.VI.2019
Królowa Camponotus turkestanus wraz z potomstwem dostała bardzo małą probóweczkę,taką samą co Manica rubida. Cała przestrzeń jest 1,5 razy większa od niej samej, i 2/3 probówki to królowa, a 1/3 to potomstwo. Co do potomstwa, ma już kokony i to spore. Wyjdą na pewno jakieś piastunki i jedna zbieraczka. Nie dokarmiałem narazie - zakłada gniazdo klasztornie i nie będę jej przeszkadzać w tym. Siedzi owinięta sreberkiem w otulinie w ciemnej szafie i zajrzę za 2 dni, może pojawi się jakaś robotnica czy w ogóle nowa poczwarka.

O ile Manica, Formica i Messor miały pozjadane potomstwo, tak myślę że Berta (bo takie otrzymała imię) nie przejęła się hałasem, upałem i trzęsieniem - wyglądały jakby czuły się najbezpieczniej w świecie. Dziwne. Tak jak w pozostałych przypadkach, poczekam

10.VII.2019
Tak, już nie wchodzę tu za często i nie mam takiej potrzeby. Nie czyta tego raczej nikt. A szkoda, bo dla kogo się wtedy produkuję? Mniejsza o to, to może i ostatni post.

Stosunkowo niedawno, u Berty pojawiły się dwie pierwsze robotnice. Wzruszający widok. Mają jeszcze 6 poczwarek i każda czeka narazie na otwarcie. Nie mogę się już doczekać

22.XII.2019
Dawno mnie nie było i nawet nie wspomniałem, że królowa padła :cry: Było to chyba w sierpniu albo we wrześniu, ni z gruchy ni z pietruchy królowa przestała się ruszać, sporadycznie czułkami. Leżała ledwo żywa, a ja nie mogłem nic zrobić. Temperaturę miała, pokarm, swoje robotnice, wody co prawda mało w probówce, ale jakby nie patrzeć miała dostęp do drugiej, świeżej. Miała zapewnione wszystko, po prostu czasami przychodzi na nie czas zbyt wcześnie :cry: robotnic było 4, przez chwilę je hodowałem, lecz po czasie wysłałem potrzebującej królowej z Gdyni.

Podsumowując, najpiękniejsze mrówki jakie miałem, ale ich cena i to, co mnie spotkało sprawiło, że przez najbliższy czas nie będę o nich myślał jako o nowych zwierzątkach
Ostatnio zmieniony pn 23 gru, 2019 przez Małcin B), łącznie zmieniany 2 razy.
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 19 cze, 2019

Małcin B) pisze: wt 18 cze, 2019 Perełka wśród wszystkich mrów jakie znam. Marzenie mrówcze od jakiegoś roku, jak nie więcej. Piękna, w złotej odmianie. Łzy w oczach i brak słów, kiedy ją ujrzałem po raz pierwszy na własne oczy. Cieszę się z niej jednej bardziej niż ze wszystkich pozostałych razem wziętych.

18.VI.2019
Królowa Camponotus turkestanus wraz z potomstwem dostała bardzo małą probóweczkę,taką samą co Manica rubida. Cała przestrzeń jest 1,5 razy większa od niej samej, i 2/3 probówki to królowa, a 1/3 to potomstwo. Co do potomstwa, ma już kokony i to spore. Wyjdą na pewno jakieś piastunki i jedna zbieraczka. Nie dokarmiałem narazie - zakłada gniazdo klasztornie i nie będę jej przeszkadzać w tym. Siedzi owinięta sreberkiem w otulinie w ciemnej szafie i zajrzę za 2 dni, może pojawi się jakaś robotnica czy w ogóle nowa poczwarka.

O ile Manica, Formica i Messor miały pozjadane potomstwo, tak myślę że Berta (bo takie otrzymała imię) nie przejęła się hałasem, upałem i trzęsieniem - wyglądały jakby czuły się najbezpieczniej w świecie. Dziwne. Tak jak w pozostałych przypadkach, poczekam

Przenieś do odpowiedniego miejsca ten temat :) bo to nie jest miejsce na tego typu tematy :)
Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

pt 21 cze, 2019

srebrny pisze: śr 19 cze, 2019 Przenieś do odpowiedniego miejsca ten temat :) bo to nie jest miejsce na tego typu tematy :)
Oj tam, i tak za bardzo nikt nie przywiązuje do tego wagi. Poza tym piszę o egzotykach...
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 21 cze, 2019

Małcin B) pisze: pt 21 cze, 2019
srebrny pisze: śr 19 cze, 2019 Przenieś do odpowiedniego miejsca ten temat :) bo to nie jest miejsce na tego typu tematy :)
Oj tam, i tak za bardzo nikt nie przywiązuje do tego wagi. Poza tym piszę o egzotykach...
Jest odpowiedni dział to trzeba z niego korzystać.

jeżeli chcesz prowadzić dziennik w nowej formie to zapraszam na ants+dzienniki@formicopedia.org dostaniesz dostęp do nowej wersji dziennika.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 21 cze, 2019

Witam.
Małcin B) pisze: pt 21 cze, 2019 Oj tam, i tak za bardzo nikt nie przywiązuje do tego wagi. Poza tym piszę o egzotykach...
Dlatego na <a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a> jest coraz większy bajzel. Użytkownicy się nie stosują, a admin nie robi z tym porządku ani nie trzyma dyscypliny. Wkrótce będzie trudno cokolwiek znaleźć.
Jest to dziennik więc powinien być w dziale:
viewforum.php?f=38 .
To samo z Twoim dziennikiem Messor, czy M. rubida i F. cinerea z działu "krajowe".
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 24 cze, 2019

slodkie_ciacho pisze: pt 21 cze, 2019 Witam.
Małcin B) pisze: pt 21 cze, 2019 Oj tam, i tak za bardzo nikt nie przywiązuje do tego wagi. Poza tym piszę o egzotykach...
Dlatego na <a href="http://formicopedia.org/mrowki"><a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a></a> jest coraz większy bajzel. Użytkownicy się nie stosują, a admin nie robi z tym porządku ani nie trzyma dyscypliny. Wkrótce będzie trudno cokolwiek znaleźć.
Jest to dziennik więc powinien być w dziale:
viewforum.php?f=38 .
To samo z Twoim dziennikiem Messor, czy M. rubida i F. cinerea z działu "krajowe".
Pozdrawiam

@Słodkie ciacho - jeden przeniosłem - dzienniki będą przenoszone na inną usługa więc będę robił porządek jakoś w lipcu, część tych nowych przeniosę do końca tygodnia.
ODPOWIEDZ