Manica rubida - cwaniary

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Pagaj
Posty: 3
Rejestracja: pt 15 mar, 2019

pt 11 paź, 2019

Inteligencja tych "bestyjek" potrafi wprowadzić w zaskoczenie. W jednym z rogów formi miały usypany dodatkowe kamyczki, które jednak utrudniały im poruszanie się. Co zrobiły ? Naniosły na tą warstwę drobniejsze ziarenka, aby łatwiej było im się poruszać. :D
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 22 paź, 2019

Pagaj pisze: pt 11 paź, 2019 Inteligencja tych "bestyjek" potrafi wprowadzić w zaskoczenie. W jednym z rogów formi miały usypany dodatkowe kamyczki, które jednak utrudniały im poruszanie się. Co zrobiły ? Naniosły na tą warstwę drobniejsze ziarenka, aby łatwiej było im się poruszać. :D
Tak poczekaj aż znajdą jakąś dziurkę :D moje mrówy potrafią ustawić kokony do wygrzewania pomiędzy kablami tak aby miały lepszą temperaturę
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

śr 24 lut, 2021

Pagaj pisze: pt 11 paź, 2019 Inteligencja tych "bestyjek" potrafi wprowadzić w zaskoczenie. W jednym z rogów formi miały usypany dodatkowe kamyczki, które jednak utrudniały im poruszanie się. Co zrobiły ? Naniosły na tą warstwę drobniejsze ziarenka, aby łatwiej było im się poruszać. :D
Cześć. Żyją jeszcze?
:?:
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

sob 27 lut, 2021

A moje to chodzą po teflonie, potem przechodzą gdzieś szczeliną pod przykryciem, a na koniec przepływają fosę :)
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
ODPOWIEDZ