Pheidole pallidula - dziennik hodowlany

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

janekMrówczarz
Posty: 112
Rejestracja: pt 14 cze, 2019

czw 20 lut, 2020

Cześć,
jest to mój dziennik hodowlany więc jak coś pisze nie tak to mówcie :)
wczoraj przyjechały do mnie mrówki od Krainy Mrówek Pheidole pallidula. Wiedziałem że są małe ale gdy je zobaczyłem to byłem zaskoczony ponieważ nigdy nie widziałem aż tak małych mrówek. :naglowie: Dostałem je w stanie królowa pełno potomstwa i 6 robotnic. Uznałem że podłącze je wężykiem do malutkiej areny. wiem że niektórzy powiedzą że to jest zły pomysl ale pheidole należy do mrówek ciekawskich i wojowniczych także uważam że ta arena jest dla nich idealna tym bardziej że dużo łatwiej się je karmi z areną. Jeżeli nie będą chciały korzystać z areny to ją odłącze. i nastąpił fail. ojaglupek: okazało się że torf który miał być suchy okazał się delikatnie mokry i woda która wyparowała pod wpływem maty grzewczej na której się znajduje arena osadziła się na ściance i 3 mrówki się utopiły. Czyli zostały tylko trzy. Daje im karaczana i za parenaście dni mam nadzieje wykluje się nowe pokolenie.
jeśli macie jakieś sugestie to piszcie :lol:
Pozdrawiam
Sam zrobiłem sobie większość krzywd, które odczułem
Bodzio
Posty: 80
Rejestracja: czw 25 lip, 2019

sob 22 lut, 2020

Zdejmij torf z areny bo jest niepotrzebny ,a mrówki mogą ci się w nim zagnieździć. :szczena: Arena to dobry pomysł nawet lepszy niż karmienie do probówki bo przysparza mniej stresu zarówno dla ciebie i dla twoich pupili. :lol:
Z ciekawości dasz fotki? :mrug:
mrufki
ODPOWIEDZ