Nieodpowiedzialny sposób na żołnierzy

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

NOpopulary
Posty: 5
Rejestracja: ndz 15 wrz, 2019

pn 27 lip, 2020

Próbowaliście kiedyś sprowokować kolonie do wyhodowania dużych żołnierzy? Ja tak na mojej koloni C. Nicobarensis poprzez danie koloni koło 35 robo, wyrośniętej robotnicy formica cf aquilonia (<i><font color=red>pod ochroną!</font></i>) i udało się przeprowadzić taki najazd bez strat i większego stresu dla koloni powtórzyłem to ze 3 razy i teraz przy koloni +- 50 robo mam 2 ładne majory z głową większą od królowej.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 27 lip, 2020

NOpopulary pisze: pn 27 lip, 2020 Próbowaliście kiedyś sprowokować kolonie do wyhodowania dużych żołnierzy? Ja tak na mojej koloni C. Nicobarensis poprzez danie koloni koło 35 robo, wyrośniętej robotnicy formica cf aquilonia (<i><font color=red>pod ochroną!</font></i>) (<i><font color=red>pod ochroną!</font></i>) i udało się przeprowadzić taki najazd bez strat i większego stresu dla koloni powtórzyłem to ze 3 razy i teraz przy koloni +- 50 robo mam 2 ładne majory z głową większą od królowej.
To dawanie gatunku pod ochroną jest dla mnie słabe

To, że kolonia przy 50 robotnicach ma majory jest chyba normalne. Wątpię, aby twoje działania miały, jakikolwiek wpływ.
NOpopulary
Posty: 5
Rejestracja: ndz 15 wrz, 2019

pn 27 lip, 2020

srebrny pisze: pn 27 lip, 2020
NOpopulary pisze: pn 27 lip, 2020 Próbowaliście kiedyś sprowokować kolonie do wyhodowania dużych żołnierzy? Ja tak na mojej koloni C. Nicobarensis poprzez danie koloni koło 35 robo, wyrośniętej robotnicy formica cf aquilonia (<i><font color=red>pod ochroną!</font></i>) (<i><font color=red>pod ochroną!</font></i>) (<i><font color=red>pod ochroną!</font></i>) i udało się przeprowadzić taki najazd bez strat i większego stresu dla koloni powtórzyłem to ze 3 razy i teraz przy koloni +- 50 robo mam 2 ładne majory z głową większą od królowej.
To dawanie gatunku pod ochroną jest dla mnie słabe

To, że kolonia przy 50 robotnicach ma majory jest chyba normalne. Wątpię, aby twoje działania miały, jakikolwiek wpływ.
Pod ochroną czy nie gniazda z których brałem znajdują się w moim ogrodzie a jako że są pod ochroną ze względu na zbawienny wpływ na środowisko to podebranie tych kilku robotnic zaszkodzi co najwyżej mi. A co do majorów to wiem że posiadanie 2-3 w takiej liczebności koloni to norma ale 9 z czego dwa naprawdę podrośnięte? Z tego co czytałem to taki procent nie występuje nawet u pheidole pallidula.
ODPOWIEDZ