Dziennik hodowlany Odontomachus monticola

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Terra ludź
Posty: 8
Rejestracja: śr 18 lis, 2020
Kontakt:

śr 18 lis, 2020

10.11.2020 - Mrówki dochodzą do mnie z Chin z zamówienia grupowego. Umarło tylko 6 robotnic a zostało 14. Mrówki przeprowadzam do próbówki z torfem. Odontomachus monticola są to moje ulubione mrówki ,ponieważ bardzo ładnie wyglądają i bardzo ciekawie atakują. Dałem też im skoczogonki jako ekipę sprzątającą.
Odonto-dziennik.jpg
13.11.2020 - Królowa Odontomachus złożyła pakiecik jaj. Robotnice wyniosły większość torfu z próbówki. Zaczęły też drążyć w torfie korytarze. Bardzo to ciekawe wygląda.

15.11.2020 - Królowa złożyła kolejny pakiecik jajek jest już 7jajeczek. Coraz więcej robotnic zaczyna kopać w torfie. Odontomachus gdy daje im świerszcza od razu atakują "strzelając" swoimi żuwaczkami.

16.11.2020 - Zauważyłem białe kawałki w próbówce. Okazało się ,że są to części ciała świerszcza ,którego poćwiartowały na małe kawałki.

18.11.2020 -Zostało zamówione gniazdo z gazobetonu dla kolonii. Mrówki zakopały wejście do gniazda torfem.

Aktualizacje będą pojawiać się często :D.
ODPOWIEDZ