Camponotus Singularis [Blog hodowlany]

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

wt 22 mar, 2022

Hej, właśnie dojechała do mnie moja kolonia C.singularis. Składa się z około 20 robotnic w tym 4 majory. Z potomstwa została tylko larwa ale miejmy nadzieję że królowa po najedzeniu się coś ładnego sprezentuje haha Obrazek
Obrazek
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

wt 22 mar, 2022

Mrówki się przeniosły do probówki nowej, zabrałem arenę a w nowej probówce jest przegroda korka. Mrówki zostały nakarmione dwoma małymi turkami. Wypatrzyłem 2 pakiety jaj więc można powiedzieć że jest nawet gicior! Nie widać jakiegoś mega stresu jak patrze na mrówki więc też tutaj jest plus.
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

ndz 27 mar, 2022

Padły 2 robotnice, mrówki chyba zjadły jedną robotnice od odwłoka ale nie wiem. Nie chcą jeść mi karaczanów więc dziś dam giga małego karaczana i giga małe mączniki i troszke miodu. Ale reszta kolonii żyje i są w dobrej formie. Są 2 mniejsze larwy i 1 większa oraz zacząłem już grzać singularis.
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

śr 30 mar, 2022

Robotnice przestały padać. Podałem poczwarke mącznika i jedzą. Miód ładnie jedzą i wszystko git.
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

czw 31 mar, 2022

Nic nie padło. Larwa jest trochę większa, podałem im poczwarke mącznika to trochę jedzą a jutro im podam karaczana tureckiego.
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

pt 01 kwie, 2022

Obrazek
Kolonia już się unormowała i dziś coś zaczęła skubać w białku. Dostały do zjedzenia potomstwo innych mrówek i też nie pogardziły :D, wszystko idzie git zgodnie z planem.
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

wt 05 kwie, 2022

Mrówki zjadły karaczana. Królowa złożyła jajeczka. C.singularis najprawdopodobniej jedzą rozkładające się owady, 1 dzień od podania nic nie tknęły a na drugi dzień już zaczęły jeść. Najważniejsze że królowa faktycznie strzeliła jajami i jest larwa większa a nie wiem gdzie sie stare jajo podziało, może jest schowane na wacie już jako minilarwa nie wiem. Ale wszystko idzie, mega mrówy
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

śr 06 kwie, 2022

Są kolejne jaja, mrówki pakują białeczko już kolejne. Mega gatunek!
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

ndz 10 kwie, 2022

Kilka dni temu padła 1 robotnica, potomstwa się pojawiło dużoooo! Jest git
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

śr 13 kwie, 2022

Ten gatunek jest mega!!! Larwa się rozwinęła trochę i jedzą kolejne karaczany :D
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

pn 23 maja, 2022

Po dłuższej przerwie, coś mi się stało u nich z rozwojem lecz już to naprawiłem, jest z 20-30 jaj, 1 jajo-larwa (malutka larwa trochę większa niż jajko) i jedna duża larwa. Przyczyną była za duża temperatura :( , nic nie padło przez ten czas, jedzą aż miło patrzeć
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

czw 07 lip, 2022

W końcu trafiłem w warunki, jakie one potrzebują chyba. Wczoraj ujrzałem 2 larwy, które tworzą oprzęd. Zaczęły spożywać miód jak i białko :D. Mają 2 poczwarki, 4-5 większych larw 2 mniejsze i kilka jajek. 8)
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

sob 06 sie, 2022

Znowu im coś nie odpowiadało, lecz już jest spoko jest jedna ciemna poczwarka (za kilka dni już robo), kolejna larwa tworzy oprzęd ale jest co raz lepiej :)
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

pn 15 sie, 2022

Za pierwszym razem zjadły poczwarke, teraz już otworzyły i jest kolejna ciemna poczwarka ! Widać rozwój
ODPOWIEDZ