Jajka i Kabanosy

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

NewAntCollector
Posty: 1
Rejestracja: wt 24 maja, 2022

śr 25 maja, 2022

Witam! :D

Jestem nową kolekcjonerką mrówek. Posiadam nowo nabytą kolonie Messor Barbarus (1Q oraz 8 r). Póki co są w probówce, w ciepłym i ciemnym miejscu aby się jeszcze porozmnażały (jajeczek jest bardzo dużo). Dostały ziarna słonecznika i maku, oraz drobno pokrojony malutki kawałek orzecha włoskiego. Narazie nie posiadam mączników, ani innego żywego źródła białka. Pytanie więc jest czy mogę to czymś zastąpić? Dowiedziałam się że żółtko jest dobrym odpowiednikiem, lecz nie mogę znaleźć informacji czy ma być surowe czy na twardo :?: . Dodatkowo przeczytałam coś o kabanosach, czy to dobry pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedz :p
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

czw 26 maja, 2022

Witam.
NewAntCollector pisze: śr 25 maja, 2022 Jestem nową kolekcjonerką mrówek.
Proponuję mrówek nie kolekcjonować tylko hodować, wyhodować duże kolonie ;) Bo nie sztuką jest kupić dużo drogich gatunków ;)
NewAntCollector pisze: śr 25 maja, 2022 Narazie nie posiadam mączników, ani innego żywego źródła białka.
Że tak zapytam dlaczego? Trochę lipa takie zabieranie się do hodowli by kupować pierw zwierzątko, a potem dopiero myśleć o jego karmie. Choć sam jak zaczynałem to karmiłem flavus wszystkim dzikimi owadami, mięsem czy padniętymi rybkami z akwarium, kolonia w ten sposób przeżyła 8 lat. Ale to wynikało z niewiedzy, już tego nie robię po tym jak się dowiedziałem że mrówki mogą się zatruć jakimiś środkami chemicznymi przeniesionymi na owadach z opylanych pól, czy pasożytami. Taki kabanos też zawiera sól, a ta wysusza więc wydaje mi się nietrafionym pomysłem. Jajko chyba gotowane się podaje. Pamiętaj też by nie mieszać białka z węglowodanami bo to podobno skraca życie mrówek. W jednym czasie, ale nie np cukrując surowe żółtko, zawsze osobno.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ