Camponotus fedtschenkoi - dziennik hodowlany Jinx

Zapisy obserwacyjne hodowli mrówek to cenne źródła informacji którym warto się dzielić. Oto nowy dział "Dzienniki Hodowlane". :-)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jinx
Posty: 8
Rejestracja: śr 16 lis, 2022

ndz 29 sty, 2023

Dotarła do mnie 17 stycznia 2023 samotna królowa. Na razie dałem jej miód i białko, mam nadzieję że niedługo pojawi się potomstwo
Awatar użytkownika
Jinx
Posty: 8
Rejestracja: śr 16 lis, 2022

ndz 05 lut, 2023

A więc aktualizacja po powrocie z wyjazdu :biwak: . Q złożyła pierwsze jajo 8) dzisiaj/wczoraj/przedwczoraj (nwm dokładnie bo byłem na wyjeździe). Mam ją 20 dni. na razie karmiłem ją 2 razy miodem i raz białkiem. Dzisiaj też pierwszy raz dałem jej jajko do spróbowania więc jestem ciekawy czy będzie żreć :obiad: .
Awatar użytkownika
Jinx
Posty: 8
Rejestracja: śr 16 lis, 2022

pn 06 lut, 2023

Zjadła białko i żółtko zostawiła. Ale dzisiaj w nocy pojawiło się kolejne jajo
Awatar użytkownika
Jinx
Posty: 8
Rejestracja: śr 16 lis, 2022

ndz 19 lut, 2023

Kilka dni temu dałem królowej nogę dużego pająka. Wygryzła środek. Ma teraz chyba 6 jaj więc widać postęp.
Awatar użytkownika
Jinx
Posty: 8
Rejestracja: śr 16 lis, 2022

śr 01 mar, 2023

Dałem jej suszony kiełż, taki test, bo dostałem paczkę dla moich isopodów. Pogryzła i w nocy chyba trochę zjadła :-o . Wiem że nie wszyscy karmią samotne królowe białkiem, głównie miodem, ale z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że dobrze to na nią wpływa, jest bardziej aktywna i ma więcej potomstwa. Może dopisać suszony kiełż do listy pokarmów białkowych dla mrówek :?:
ODPOWIEDZ