Skraplająca się woda

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Mrowiec32
Posty: 166
Rejestracja: pn 14 sty, 2019

sob 30 lis, 2019

Chłodno mam w mieszkaniu (15-18 celsjuszów), więc postawiłbym gniazdo (akrylowe) na macie grzejnej. Ale jak tylko zaczyna się grzanie, na górnej powierzchni (wewnątrz oczywiście) skrapla się dużo wody.

Czy to szkodzi? Ta komnata z nawadnianiem (grzybek) najlepiej się mrówkom podoba.

Jedyne rozwiązanie, jakie znam, to ocieplić górną płytkę (kładąc na niej jakiś kawałek np. flaneli i przyciskając woreczkiem piasku.

Znacie inne rozwiązania? A może im to nie przeszkadza? (wątpię, od czasu do czasu musi kropla spadać i mają deszcz)
Bodzio
Posty: 80
Rejestracja: czw 25 lip, 2019

pn 02 gru, 2019

Jaką temperaturę daje twoja mata?
Jeśli daje zbyt dużą to kup termostat aby kontrolować temperature.
mrufki
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 04 gru, 2019

Mrowiec32 pisze: sob 30 lis, 2019 Chłodno mam w mieszkaniu (15-18 celsjuszów), więc postawiłbym gniazdo (akrylowe) na macie grzejnej. Ale jak tylko zaczyna się grzanie, na górnej powierzchni (wewnątrz oczywiście) skrapla się dużo wody.

Czy to szkodzi? Ta komnata z nawadnianiem (grzybek) najlepiej się mrówkom podoba.

Jedyne rozwiązanie, jakie znam, to ocieplić górną płytkę (kładąc na niej jakiś kawałek np. flaneli i przyciskając woreczkiem piasku.

Znacie inne rozwiązania? A może im to nie przeszkadza? (wątpię, od czasu do czasu musi kropla spadać i mają deszcz)
Gniazdo powinno mieć wentylację, ja po prostu podlewam bardzo małymi ilościami wody
ODPOWIEDZ