Arena

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mrów123
Posty: 24
Rejestracja: śr 27 cze, 2007

czw 27 wrz, 2007

Oto moje pytania:
1.Czy moge w akwarium wylać na dno gips i zostawić kanały na fosę?
2.Może każdy gips rozpuszcza się, a jeżeli tak to jaki inny materiał można zastosować?
:ant:
asak
Posty: 230
Rejestracja: czw 17 sie, 2006

czw 27 wrz, 2007

:bye:
1. Raczej nie. Gips cały przesiąknie wodą, więc mrówki nie będą mieć suchych miejsc na poczwarki.
2. Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi z tym rozpuszczaniem gipsu. W wodzie gips Ci się nie rozpuści.
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

czw 27 wrz, 2007

Fosa z gipsu - praktycznie niewykonalne. Nawet po nawoskowaniu gipsu na gorąco, zostaną miejsca przez któe gips będzie wysysał wodę.

Ciekawe czy ten pomysł byłby dobry zamiast fosy:

Zastosować płaskie przykrywki z plexy z dużym otworem w środku. Od dołu można zabezpieczyć przykrywkę talkiem lub tym sławnym fluonem (a może nawet jakimś lekkim olejem?). Nie mam ani "czystego" talku ani fluonu więc nie mogę sprawdzić jak to się sprawuje. Może ktoś z was używa? Przydałoby się przedstawić szczegółowo gronu hodowców jakieś dobre rozwiązanie na zabezpieczanie aren.
http://formicopedia.org
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

pt 28 wrz, 2007

Trudno teraz dostać czysty talk większość talków z apteki to tylko w pewnej części talk a inne składniki to substancje lecznice, łagodzące ból, otarcia itp.
Sadownik
Posty: 72
Rejestracja: wt 19 cze, 2007

pt 28 wrz, 2007

rudno teraz dostać czysty talk większość talków z apteki to tylko w pewnej części talk a inne składniki to substancje lecznice, łagodzące ból, otarcia itp.
a może w sklepie sportowym????
przecież ciężarowcy talku uzywaja
ODPOWIEDZ