arena

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

adamsky
Posty: 41
Rejestracja: pn 05 lis, 2007
Lokalizacja: Bielsko-Biała

sob 01 gru, 2007

Co dać oprócz piasku i ozdobnego kamienia z granitu na arene ??Tak zeby mrowy miały sie dobrze :]
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

sob 01 gru, 2007

Zależy w jakim klimacie robisz formi.
Ja najczęściej robie leśne i kładę tam mech, wyschniętą korę, liście, ściółkę itp.
Goliath
Posty: 10
Rejestracja: pn 26 lis, 2007

ndz 02 gru, 2007

A tak BTW mchu? Skąd go bierzesz? to trzeba podlewać?
(co z wilgotnością? :roll: )
I jak już się wtrąciłem tak nie uprzejmie adamsk'iemu do tematu to mam jeszcze jedno pytanie? Czy kamienie na arenie muszą być wyparzone jakieś? Jakoś specjalnie przygotowane? :)

adamsky, sorki :wink:
Awatar użytkownika
Maximus
Posty: 193
Rejestracja: śr 03 paź, 2007
Lokalizacja: Wejherowo

ndz 02 gru, 2007

co do mchu pod wilgotny mrówy mogą sie wprowadzić ze nic nie będziesz widział dlatego często sie go ma suchego ja swój utrzymuje przy życiu raz na jakiś czas podlewam ale mrówy sie nie wprowadzają pod niego mech ja mam z ogródka :P A co do kamieni nie wiem ja mam zwykłe nie robiłem nic z nimi.
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

ndz 02 gru, 2007

Tak naprawdę mrówkom to zwisa kalafiorem, co będzie na arenie. Daj po prostu to, co ci się podoba. Byle tylko nic trującego czy śmierdzącego. Kamienie zazwyczaj nie są trujące, chyba że zbierałeś je na składzie toksycznych odpadków. Piasek jest dobry, bo mrówki używają go jako materiału budowlanego do wystroju wnętrza gniazda. Mech jest fajny, bo w nim żyją różne małe stworki na które mrówki czasem polują, dla rozrywki chyba, bo nie są to duże kąski. Poza tym wszelkiego rodzaju konstrukcje pionowe (jak rośliny i wszystko, co je udaje) zwiększają użyteczną powierzchnię areny. Na nich też można dostarczać pokarm, żeby utrudnić mrówkom życie i żeby im się w d... nie poprzewracało od tego dobrobytu.
adamsky
Posty: 41
Rejestracja: pn 05 lis, 2007
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ndz 02 gru, 2007

Ja swoj granit wypazylem zeby nie bylo na nim jakiegos dziadostwa, a na arene wrzuce jak pisze bzyx kore (ładnie wygląda :)) i moze pare gałązek.(Nic nie szkodzi Goliath :))
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

ndz 02 gru, 2007

Ja ostatnią arene zrobiłem w stylu "tu coś kiedyś rosło ale wyschło" :)
Jest tam:
Duży kamień
Pare małych kamieni
Suchy brązowy piach
Wyschnięte kawałki traw i osuszone kawałki kory z patyków

Ale jeszcze czegoś mi tam brakuje najprawdopodobniej ususze mały pęk trawy żeby miał kolor mniej więcej serowo żółty :lol:
ODPOWIEDZ