cos popsiulam;/

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

malusia21
Posty: 13
Rejestracja: pn 05 wrz, 2005

sob 10 gru, 2005

Coś sie dzieje w moim formicarium bo od 2 tyg zaczeły mi mrówki wymierac i została tylko królowa i 2 mrówki. Mam formicarium R i nie ma jak wyciągnosc z niego królowej, korek tez nie chce sie wyciagnac;/ i co teraz?
DAAMOOK
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Lokalizacja: Białystok

sob 10 gru, 2005

A korek jest wilgotny???

Generalnie mrowki wymieraja masowo z kilku przyczyn:
-malo jedzenia,
-sucho,
-starosc,
-ktos pobawil sie srodkami owadobojczymi w domu,
-inne.

Najczesciej mrowkom jest po prostu za sucho.
malusia21
Posty: 13
Rejestracja: pn 05 wrz, 2005

ndz 11 gru, 2005

własnie podjerzewam ze miały za sucho, nawilzyałm juz dzis korek dosyc mocno, ale czy jest sens ratowac królową i 2 mrówki? Czy kolonia ma szanse sie odbudowac?
mariusz_s
Posty: 104
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo
Kontakt:

ndz 11 gru, 2005

Witam.
Jasne, że jest sens ratować, kolonia zawsze ma sznase się odbudować.
"Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny..."
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

ndz 11 gru, 2005

Witam :)
Heh... ususzyć mrówki w Rce... niezłe - trzeba mieć talent :P
To po diabła ja się produkuję i piszę o obsłudze :?: :evil:
POIDŁO... tyle potrzeba aby nie musieć się przejmować wilgotnością korka - mrówy same sobie wodę do komór zaniosą i to w optymalnych dla siebie ilościach. Raz solidnie przemoczonego korka, w przypadku dobrze się ozwijającej kolonii L.niger, praktycznie już do końca jej życia, nie trzeba ponownie nawilżać, pod warunkiem oczywiście, że będą miały swobodny dostęp do wody :P
Dobra, powiem tak - jeżeli się postarasz, kolonia ma szansę w przeciągu 6 miesięcy osiągnąć wielkość nawet kilkuset robotnic - sugeruję się wczytać w opis obsługi formicariów (lada moment artykuły powrócą wraz z nową szatką graficzną ) ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
malusia21
Posty: 13
Rejestracja: pn 05 wrz, 2005

ndz 11 gru, 2005

hhii no talent to ja mam ...tylko nie do tego co trzeba:)
deZOO
Posty: 135
Rejestracja: pt 14 paź, 2005
Lokalizacja: Wrocław

ndz 11 gru, 2005

witam:)
już o tym pisałem na forum, ale co tam...
Kiedyś zmarnowała mi się kolonia L.flavus po podaniu kranówy. Padły wszystkie robtnice, przeżyła tylko królowa. Chodzi o to zeby woda jaką dostarczasz mrówom była sprawdzona, tzn najlepiej mineralna niskomineralizowana lub gotowana i odstawiona na pare dni zeby wytrącił się kamień na sciankach naczynia.
ODPOWIEDZ