Nawadnianie korka

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

patyczak1000
Posty: 205
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Lublin

pt 08 lut, 2008

Robie właśnie swoje drugie formi (pierwsze jest betonowe) i planuję użyć jako wkładu korka. jednak po głowie chodzi mi pytanie jak nawilżać ten korek po obklejeniu go pleksi z od góry i od dołu. Jest on moczony już od tygodnia. Dodam , że w formi ma zamieszkać kolonia Myrmica ruginodis (2 królowe + ok.7 robo + larwy i kilka poczwarek)
pozdrawiam

[b]Moja oferta: zainteresowani na gg[/b]
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

pt 08 lut, 2008

Zrób dziurkę lub zostaw małą nieszczelność i podlewaj go strzykawką z igłą. A tak w ogóle to czemu pleksi, a nie szkło?
patyczak1000
Posty: 205
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Lublin

pt 08 lut, 2008

Ponieważ szkła sobie sam nie potnę , a szklarz przy moim skromnym budżecie to spory wydatek.
pozdrawiam

[b]Moja oferta: zainteresowani na gg[/b]
zielczi
Posty: 262
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Warszawa

pt 08 lut, 2008

wystarczy diament do ciecia szkla troche teoretycznej wiedzy i checi :wink: co do teori to na antmani pojawil si ostatnio temat o cieciu szkla
Hektor
Weteran
Posty: 48
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Kontakt:

pt 08 lut, 2008

ale potrzeba jeszcze przede wszystkim szkła, które to jest najdroższe z całej tej przyjemności :wink:
L.niger,Formica fusca
*********************************
[size=150][url=http://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9zaWFPa2lnajItMXdsbDl0b1A4eHc6MQ]Zarejestruj Swoją Rójkę lub Królową ![/url][/size]
patyczak1000
Posty: 205
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Lublin

pt 08 lut, 2008

Hektor pisze:ale potrzeba jeszcze przede wszystkim szkła, które to jest najdroższe z całej tej przyjemności :wink:
Hektor powiem tyle "Święte słowa" jeśli chodzi o koszty
pozdrawiam

[b]Moja oferta: zainteresowani na gg[/b]
bzyx1
Posty: 459
Rejestracja: sob 16 gru, 2006
Lokalizacja: Poznań

pt 08 lut, 2008

Hektor pisze:ale potrzeba jeszcze przede wszystkim szkła, które to jest najdroższe z całej tej przyjemności Wink
Dla chcącego nic trudnego.
Idziesz do szklarza i bierzesz ścinki lub załatwiasz sobie jakieś ze starych okien. Co prawda stare szkło czasami się łamie, ale lepsze to niż nic ;P
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

sob 09 lut, 2008

albo idziesz do sklepu "od 5/za 5zł i kupujesz antyramę 40x30 za 5, a w pepco i taniej ;) i nie ma problemu ze szkłem ;)
dodam, że jest cieńsze niż zwykła gruba tafla ;)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
patyczak1000
Posty: 205
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Lublin

sob 09 lut, 2008

W takim razie spróbuje coś pokombinować.
pozdrawiam

[b]Moja oferta: zainteresowani na gg[/b]
ODPOWIEDZ