made in Curtus-Picasso

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

CRIMSON
Posty: 27
Rejestracja: pn 10 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

czw 02 lut, 2006

Ostatno zaszalałem i zamówiłem u Piotra formicarium "pieniek" wiszące tak jak obraz na ściane z dwoma tarasami ; na górze i na dole. Formicarium jest spore 42 x 42 cm i tarasy 42 x 16 górny i dolny 42 x 20.
Właśnie wczoraj wpuściłem do niego kolonie około 100 Camponatus ligiperda. Mrówy zasiedliły korytarze i komory wyrzeżbione przez mistrza C-P :) i po zjedzeniu świerszcza i miodku / dałem im do wyboru lipowy i spadziowy, wolały ten drugi :) / zabrały się za robienie nowych korytarzy.I tu jest mały problem, mianowicie skupiły się na jedynym korytarzu idącym od strony ściany i niewidocznym od frontu, poszerzają go i robią komory. Podejrzewam, że jest to kwestja światła. w każdym razie zastanawiam się jak je namówić by skoncentrowały się na robotach od frontu :)

Fotki wstawię jak będę wiedział jak się to robi :)
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

czw 02 lut, 2006

Witam :)
Nioooo... zaszalałeś qrde... pomijając perypetie losowe (jak to często ze szkłem bywa), dobry miesiąc się nad tym "czymś" biedziłem :D:D:D
W każdym razie, chyba było warto ;)
Spokojnie - niech sobie gryzą korek od tyłu - to chwilowe - kolonia jest już na tyle duża, że i tak nie będzie miała wyjścia innego, niż pojawić się również i od frontu ;)
Co do fotek - bez problemu możesz je wrzucić do galerii (przesyłanie pliku masz w górnym menu) a następnie podlinkować na forumq. jeżeli dasz mi znać, że wrzuciłeś, poakceptuję od ręki ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
deZOO
Posty: 135
Rejestracja: pt 14 paź, 2005
Lokalizacja: Wrocław

czw 02 lut, 2006

tak, tak ... prosimy o fotki !
Tenaxinexis
Posty: 29
Rejestracja: pn 16 maja, 2005
Lokalizacja: Kraków

czw 02 lut, 2006

nie prosimy - żądamy :twisted: :twisted: :twisted:
Dominik
Posty: 376
Rejestracja: pt 26 sie, 2005
Lokalizacja: Gdynia

czw 02 lut, 2006

FOTKI :!: FOTKI :!: FOTKI :!:
Masz tydzień, inaczej zorganizujemy wiec poparcia dla udostępnienia fotek :wink:
Messor sp., C. ligniperda, F. sanguinea, F. fusca, L. flavus, L. niger, Myrmica sp., T. caespitum, łączona: M. rubra + L. niger.
ODPOWIEDZ