jaka głębokość wydrążeń??

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

skakun
Posty: 2
Rejestracja: ndz 08 maja, 2005
Lokalizacja: Katowice

wt 10 maja, 2005

Witam, dzisiejszy ranek spędziłem na konstrukcji komory do swojego pierwszego formikarium. Mój wybór padł na korek i pleksi.
Chciałem zapytać jak głębokie mają być komory i korytarze, aby L.niger mogła spokojnie tam stanąć na palcach??
dodam, że komora będzie leżała poziomo...
a drugie pytanie: czy ktoś już widział jakieś rójki w katowicach?? jakie? gdzie??
a trzecie pytanie: jak długo trzeba moczyc korek i jak długo czekać aż wypleśnieje (fuj)?

pozdr
2x Avi metallica
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

wt 10 maja, 2005

Witam :)
W sumie to wystarczy jedna komora około 2cm/1cm i prowadzący do niej 5cm korytarz w 6-7mm grubości korku :)
Kolonia w miarę rozrastania się, będzie sama wgryzać się w korek, tworząc coraz to obszerniej rozchodzące sie tunele i nowe komory o zdecydowanie bardziej naturalnych kształtach, niż byłbyś w stanie samemu to zrobić ;)
Korek najlepiej zalać już wewnątrz formicarium - dzięki temu rozeprze się w nim i sam, sobą uszczelni boki - odparowanie będzie na tyle powolne, że kolonia zdąży się rozrosnąć i samej zająć jego dalszym nawadnianiem :) Pleśń pojawi się w przeciągu kilku dni od zalania - mrówki można w sumie wprowadzać odrazu - u mnie przynajmniej, nic sobie z pleśni nie robią ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
skakun
Posty: 2
Rejestracja: ndz 08 maja, 2005
Lokalizacja: Katowice

śr 11 maja, 2005

ok, korek moczył się juz razem z plexi całą noc.. chyba ma dość.. teraz tylko wyjąć, wsadzić watkę (tak na wszelki wypadek) w specjalną komorę, pojechać dookoła silikonem, podłączyć wężyk do areny i... no właśnie.. i co? ... chyba jajco, bo na razie nie rzuciły mi się w oczy żadne królowe... a wrzucać złapane robotnice chyba nie ma większego sensu? hym?
a może któryś z katowickich hodowców ma wyrodną królową, której chce sie pozbyć i kilka robotnic... czytałem że w zeszłym roku łapaliście po kilkanaście sztuk (rekordzista jakieś 50 miał)... to co? będzie miał ktoś? mogę wziąć na kredyt.. jak złapię swoje, to oddam...
pozdrawiam.
2x Avi metallica
ODPOWIEDZ