Rufa na arenie

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

pn 11 maja, 2009

Mam 11 F. Rufa na arenie, 6 jest z jednego gniazda a 5 z innego przy połączeniu nie było problemów, zaraz po połączeniu zaczęły się "ciumciać" nie wiem czy to trofalaksja czy chciały jeść? Dałem im miodek i robaczka. I tak sobie żyją. Jak im będę wkładał po jednej robotnicy cinerea to jest szansa, że ją zniewolą? Jak w ogóle adoptować robotnice do kilku królowych. Królowe trzymają się w kupie pod kawałkiem kory, mają probówkę z wilgotną watą ale nie korzystają
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

wt 12 maja, 2009

Umbramen pisze:Jak im będę wkładał po jednej robotnicy cinerea to jest szansa, że ją zniewolą?
wątpię, raczej ubiją. dorzuć poczwarki-raz dwa pootwierają.

Czyli masz kilka królowych razem pod kawałḱiem kory? i chcesz aby zaadopotowały te 11 robo rufy?
Skoro królowe mają już ten sam zapach- przeprowadź adopcję tylko na jednej królowej, a następnie dodaj pozostałe nadal w lodówce. innego sposobu nie widzę. najlepiej jakby to były nie robotnice rufy tylko fuscy- im to prawie wszystko jedno ;)
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
zlyZwierz
Posty: 35
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2008

wt 12 maja, 2009

Ja do 4 królowych F.polyctena dorzuciłem 2 robo przez lodówkę i jest ok :).
Zrobiłem sobie taki ażurowy pojemnik do adopcji - pudełko na kliszę przykryte siatką. Wkładam do niego robo do adopcji i kładę na arenie. Po paru godzinach, jak już się obwąchają to wkładam całość do lodówki i po paru godzinach zdejmuję siatkę.
Jak na razie metoda skuteczna :)
Jednej rudnicy zapodałem w ten sposób 6 robo F.cinerea.
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

wt 12 maja, 2009

M@teusz pisze:rufy tylko fuscy
Kto tu mówił o robo rufy?
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

wt 12 maja, 2009

Umbramen pisze:Królowe trzymają się w kupie pod kawałkiem kory, mają probówkę z wilgotną watą ale nie korzystają
Usun kore i wszystkie zbedne rzeczy z areny, przykryj czyms probowke tak, aby nie dostawalo sie do niej swiatlo (rulonik z folii aluminiowej bylby najlepszy), a mrowki szybko przeprowadza sie do niej :wink:
ODPOWIEDZ