Ferrero i Parker dla Tetramorium caespitum

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
cupi
Posty: 333
Rejestracja: sob 02 lut, 2008
Lokalizacja: Warszawa

pn 13 lip, 2009

Od dawna fascynuje mnie Tetramorium caespitum. Mała, piękna mrówka zamieszkująca darnie naszych podwórzy. Niedawno złapałem wiele królowych tego gatunku i postanowiłem zapewnić wspaniałe mieszkanko dla moich Podopiecznych. Królowe siedzą sobie w probówkach i wychowują pierwsze pokolenie, a ja używając kawałka plexi, pudełek po piórze i ferrero zbudowałem mieszkanie. Krótki opis:
-Podstawka wykonana z czarnej plexi, na niej przyklejone będą gniazdo i arena.
-Gniazdo wykonałem z betonu komórkowego (suporka), w którym korytarze drążyłem pilnikiem do paznokci (taki obrotowy na baterie - mamita do tej pory nie wie :mrug: ). Powierzchnię górną przyciemniłem ołówkiem, żeby nadać jej choć trochę ziemisty kolor. Z boku złożone są ciasno waciki kosmetyczne, służące do nawadniania. W boku pudełka wywierciłem otwór na wężyk.
-Arena z pudełka po ferrero. Wystroju jeszcze nie zaprojektowałem. W bocznej ściance wywierciłem dziurkę na wężyk.
-Zabezpieczenie będzie wykonane z talkoholu.

Całość z góry:
Obrazek
Całość z boku. Widoczne otwory na wężyk:
Obrazek
Prosty i tani przepis na roczny zapas talkoholu - talk 100g w aptece 3,80zł i spirytus 100ml w każdym spożywczym za 11,90zł:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn 13 lip, 2009 przez cupi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

pn 13 lip, 2009

Całkiem fajne. Widzę, że pleksa dość gruba jest (5mm?), czym ciąłeś?
Awatar użytkownika
cupi
Posty: 333
Rejestracja: sob 02 lut, 2008
Lokalizacja: Warszawa

pn 13 lip, 2009

Zrobiłem rysy, a później łamałem. Oczywiście było lekko krzywo, ale plexa wyjątkowo łatwo "rzeźbi się" papierem ściernym więc wyrównałem krawędzie papierem.
Znajdź piękno w otaczającym Cię Świecie! :)
ODPOWIEDZ