Gipsarium

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

ernest GW
Posty: 37
Rejestracja: śr 20 maja, 2009
Lokalizacja: Z gorzowa

wt 14 lip, 2009

Po długim wkurzeniu z braku porządnego formi wziąłem się za budowę formicarium z prawdziwego zdarzenia :) może idealne nie będzie i nie pomieści tak wielkiej koloni jak kolonia socolovskiego ale będzie chociaż funkcjonalna :) Z braku plasteliny musiałem wymyślić coś co będzie wymagało zużycia mniejszej ilości plateliny, wyszło oto takie coś Obrazek trochę do pampersa wygląda, ale po zalaniu gipsem wyglądało tak :)Obrazek tu cytuję bo zrobiłem identycznie
Gniazdo odlałem w formie, której podstawą była szklana szyba (aby idealnie przylegało do ściany akwarium), a ścianami kawałki kartonu oklejone taśmą klejącą. Korytarze ulepiłem z plasteliny. Grubość gniazda to ok 4cm. Mogłoby być nieco cieńsze, dzięki czemu formi zyskałoby na lekkości, ale i tak da się je bez większego wysiłku przenosić.
u mnie podobna grubość gniazda :) może nie wszystko pięknie ale zawsze można coś dożłobić śrubokrętem :) miałem za mało plasteliny i byłem zmuszony "improwizować" xD

Tu widać zaś akwarium z którego będzie formicarium Obrazek

ja zamiast okleinny wstawię taki papier ścierny w castoramie poktyty piaskiem bardzo fajnie i naturalnie wygląda :) na bieżąco będę zdawał relację z dalszych prac nad formi :)
Awatar użytkownika
socolovsky
Posty: 390
Rejestracja: sob 21 kwie, 2007
Lokalizacja: Łódź

wt 14 lip, 2009

miałem za mało plasteliny i byłem zmuszony "improwizować" xD
Duża paczka plasteliny kosztuje raptem 3,50zł, ja bym dokupił na Twoim miejscu :wink: . Tym bardziej, że formi ma służyć i cieszyć oczy przez długie lata, więc warto wydać te drobniaki, żeby wszystko było tip-top.
Ale i tak jest spoko, trzymam kciuki i czekam na dalsze relacje :) .
Ostatnio zmieniony wt 14 lip, 2009 przez socolovsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cupi
Posty: 333
Rejestracja: sob 02 lut, 2008
Lokalizacja: Warszawa

wt 14 lip, 2009

Trzeba było zrobić masę solną. Wtedy nie potrzebowałbyś plasteliny. :)
Znajdź piękno w otaczającym Cię Świecie! :)
ernest GW
Posty: 37
Rejestracja: śr 20 maja, 2009
Lokalizacja: Z gorzowa

wt 14 lip, 2009

mieszkam na wsi a najbliższy skjlep 7 kilometrów c=nie chciało mi się naginać tyle jak coś to dożłobię :)
ODPOWIEDZ