Temperatura wilgotność?

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

madka
Posty: 10
Rejestracja: ndz 15 maja, 2005
Lokalizacja: 100lica

ndz 22 maja, 2005

Takie pytanko laika. Przy różnych opisach o hodowli mrówek pojawia się informacja,
Znaczne wymagania wilgotności i temperatury.
Wilgotność raczej niższa, temperatura wyższa.
Wymaga wyższej temperatury

To znaczy właściwie jakie są te wymagania :?: Wiem, że większość z nas nie zainstaluje higrometru w formikarium, sprowadzi się to do częstszego lub żadszego zraszania, ewentualnie pojemnika z wodą, ale temperatura to już bardziej realna do ustawiania. Nasza temperatura pokojowa jest bardziej właściwa, czy za niska. Jak lampą nie przegrzać mrowiska, tzn, do którego momentu mrówki jeszcze sobie poradzą i co ze spadkiem w nocy, jak bardzo jest konieczny.
Pewnie nie da się tego w kilku słowach napisać, żeby jeszcze było dla wszystkich gatunków, ale może dla kilku jako przykład wymagań:?:

Przepraszam, właśnie zauważyłem, że wrzuciłem to chyba nie na to forum ;)
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something ;)
Bartosz
Posty: 92
Rejestracja: wt 12 kwie, 2005
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

ndz 22 maja, 2005

witam,

przenioslem :D

jesli chodzi o temperature to optimum zawiera sie miedzy 20-30 st. C, oczywiscie nic sie nie stanie jak beda w chlodniejszej, poprostu bedzie wolniejszy rozwoj

jak nie przegrzac - to proste podlaczyc zarowke pod termoregulator :D

Wymagania kilka przykladow:

mrowki z rodzaju Myrmica i Lasius wymagaja wyskokiej wilgotnosci, nie trzeba dogrzewac (krajowe gatunki)

mrowki z rodzaju Messor niska wilgotnosc, mozna dogrzewac z racji nie wystepowania w Polsce

mrowki z rodzaju Tetramorium niska wilgotnosc, nie trzeba dogrzewac (krajowe gatunki)

poczytaj tez artykuly na http://formicarium.pl/index_pliki

no i lektura http://www.formica.prv.pl tez bedzie przydatna :)
[b]Pozdrawiam Bartosz :D[/b]
madka
Posty: 10
Rejestracja: ndz 15 maja, 2005
Lokalizacja: 100lica

ndz 22 maja, 2005

Dzięki, poczytałem, a teraz głowa mi puchnie i puchnie :lol:
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something ;)
ODPOWIEDZ