Formicarium ala "R"

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Bartas
Posty: 12
Rejestracja: śr 05 lip, 2006

czw 06 lip, 2006

Mam zamiar zbudować w najbliższym czasie formicarium podobne do typu "R", ale ścianki z korkiem ( nie wiem czy ma to fachową nazwę), będą z każdej strony a na samej górze będzie arena :wink:

Jak myślicie czy to dobry pomysł? :roll:
Dominik
Posty: 376
Rejestracja: pt 26 sie, 2005
Lokalizacja: Gdynia

czw 06 lip, 2006

Myślę, że nie najlepszy. Mrówki raczej będą wybierać zacienioną stronę, czyli tę mniej wyeksponowaną - a nie o to przecież chodzi :wink: . No, chyba, że postawisz to formi na środku pokoju ;)
Messor sp., C. ligniperda, F. sanguinea, F. fusca, L. flavus, L. niger, Myrmica sp., T. caespitum, łączona: M. rubra + L. niger.
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

czw 06 lip, 2006

Poza tym w klasycznej "R"ce masz mozliwosc obejrzenia gniazda z obu stron, co nie bedzie mozliwe w formi z gniazdem "4-stronnym" ;)
Bartas
Posty: 12
Rejestracja: śr 05 lip, 2006

czw 06 lip, 2006

przekonaliście mnie ;)
Czy na rozpoczęcie hodowli Lasius Niger wystarczy ścianka boczna 30cm na 20cm? I ile mniej więcej kosztuje wykonanie takiego formicarium?
deZOO
Posty: 135
Rejestracja: pt 14 paź, 2005
Lokalizacja: Wrocław

czw 06 lip, 2006

Wystarczy i to na całkiem pokaźną kolonię. Co do kosztów to nie wiem dokładnie bo ostatnio nic nie musialem budować ale myśle ze takie proste, dobrze przemyślane formi zamknie się w kwocie do 50 zł.
Oczywiście jest możliwość budowy formikarium za pare złotych z gotowych pudełek :wink: jednak stosuje sięto zwykle do małych kolonii, przy większych warto pomysleć o czymś bardziej eleganckim.
ODPOWIEDZ