Wymiary korytarzy - L flavus

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Snajpa1992
Posty: 15
Rejestracja: sob 14 sie, 2010

czw 19 sie, 2010

Witam, zanim wywinę wycinanki łowickie w korku dla L flavus, chciałbym upewnić się co do wymiarów korytarzy, komór etc dla nich...

Jakie wymiary powinienem zachowac?
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

pt 20 sie, 2010

Zmierz długość królowej i odmierz szerokość korytarzy tak, żeby mogła się obrócić. Nie wiem jaką masz orientację... poziomą czy pionową:D
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

pt 20 sie, 2010

Oczywiście nie wszędzie korytarze muszą mieć taką szerokość aby królowa mogła obrócić się bez zginania. Czasem można dać krótkie zwężenie korytarza.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
Orn
Posty: 612
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Gdynia

ndz 22 sie, 2010

Bez zginania? Bez przesady, tunele o średnicy ok7mm? Będzie to wyglądało nie najlepiej, zwłaszcza, że robotnice młodych kolonii są maleńkie. Tunele powinny mieć taką średnicę, by królowa mogła nimi przechodzić jednocześnie mijając robotnice. Królowa może spokojnie chodzić tyłem a zawracać może w komorach. Zrób jakiś główny trakt(łączący większość tuneli odchodzących od komór z karmnikiem) na tyle szeroki, by królowa zginając się mogła zawrócić, ale bardziej myśl o poszerzeniu w celu polepszenia wentylacji tunelu najbardziej zagęszczonego.
Ja tam bym doradził drobnopęcherzykowy y-tong z obi niż korek. Przyjemniej będzie obserwować żółtki.
Snajpa1992
Posty: 15
Rejestracja: sob 14 sie, 2010

pn 23 sie, 2010

Dzięki! To dopiero ocżatek - zbudowałem kompakt i będzie narazie korek, bo wydaje mi sie najprostszy :) potem się zobaczy :)
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

pn 23 sie, 2010

wymocz korek solidnie.
główny maruda
ODPOWIEDZ