Moje pierwsze forimkarium

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

bogus14.1996
Posty: 21
Rejestracja: sob 20 lis, 2010

sob 20 lis, 2010

Witam was chialem przestawic moje pierwsze formi dla koloni lasius niger ktora juz jest w strzykawce na arenie krolowa+ 20 robo
Pare fotek:

http://img220.imageshack.us/i/obraz014w.jpg/

http://img833.imageshack.us/i/obraz001it.jpg/

http://img823.imageshack.us/i/obraz013zw.jpg/

Fotki robione dawno wiec jeszcze bez morwek

PS. silikon nie zawszkodzi mrowka ?? :mrug:
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 20 lis, 2010

bogus14.1996 pisze:Witam was chialem przestawic moje pierwsze formi dla koloni lasius niger
PS. silikon nie zawszkodzi mrowka ?? :mrug:
Eee po co przestawiać? W dobrym miejscu stało. :p
Chyba raczej Lasius niger. :wink:
Całkiem niezłe gniazdo na początek.
Błędy jakie dostrzegłem to:
-Zbyt mała arena w stosunku do gniazda. Gdy mrówki wypełnią w większości gniazdo to nie otworzysz areny bez ucieczek.
-Sposób nawadniania przez korytko nie nadaje się do wszystkich typów i konstrukcji. W twoim przypadku przy pionowym ułożeniu gniazda oraz centralnym umiejscowieniu korytka cały bloczek będzie miał mniej więcej równomierną wilgotność.
Co do Post Scriptum to:
Kali mieć silikon ktory nie szkodzic mrowka gdy wyschnac.
Bardzo proszę o pisanie poprawną polszczyzną wraz z ogonkami znakami interpunkcyjnymi i brakiem literówek w każdym zdaniu. Wiadomo, że nikt nie jest ideałem ale takie "kaleczenie" języka jest niedopuszczalne.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
bogus14.1996
Posty: 21
Rejestracja: sob 20 lis, 2010

sob 20 lis, 2010

Ok, sorry za błędy :wink: Czyli żaden silikon nie zaszkodzi mrówkom jak wyschnie :?:
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 20 lis, 2010

bogus14.1996 pisze:Ok, sorry za błędy :wink: Czyli żaden silikon nie zaszkodzi mrówką jak wyschnie :?:
Ło matko bosko z córką. To w końcu będziesz kleił/uszczelniał mrówką czy sylikonem? Mrówkom nie zaszkodzi jeżeli nie będzie nic śmierdziało. Jeżeli jeszcze czuć ten charakterystyczny zapach to znaczy, że jeszcze za wcześnie na przeprowadzkę.
Być może jestem czepialski ale te błędy zdarzają się bardzo często i są tak rażące, że aż wstyd.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

sob 20 lis, 2010

Szkodzić mrówką to jest dość trudno. MrówkOM można zaszkodzić silikonem, jeśli nie jest to silikon akwarystyczny. W gnieździe będzie Ci bardzo trudno utrzymać wilgotność, woda będzie za szybko odparowywała więc nawadniać trzeba codziennie.
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

sob 20 lis, 2010

Żeby zmniejszyć straty wody z gniazda proponuje okleić je szybkami lub pleksi. Lub najprościej włożyć do woreczka foliowego i obkurczyć ko na ciepło następnie usunąć część znajdującą się z przodu.
główny maruda
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

sob 20 lis, 2010

Wersja 3:
1. Wziąć puste plastikowe pudełko np. po lodach, sałatce itp. o rozmiarach nieco większych niż twój bloczek.
2. Wlać do niego trochę rozrobionego gipsu budowlanego o konsystencji śmietany.
3. Włożyć własne gniazdo do pudełka ze świeżym gipsem tak aby ten oblał je ze wszystkich stron.
4. Jeżeli gipsu jest za mało ponownie rozrobić i wlać tak aby zniknęły wszelkie szpary między betonem a ściankami pudełka.
5. Poczekać aż wyschnie i wywiercić otwór do nawadniania.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
ODPOWIEDZ