Formikarium dla nigerów

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 10 lut, 2011

Zacząłem robić formikarium dla L.niger, część gniazdową już wydłubałem.
Teraz muszę kupić jakieś odpowiednie akwarium, coś na arenę i przykrywkę.
Na zdjęciu poniżej wydłubany pustak piankowy. Ten korytarz całkiem z boku będzie służył za miejsce nawadniania.
Edit:długość 24,5 cm
grubość 5,5 cm
wysokość 14 cm
Największa komora ma 5,5 cm długości
najmniejsza 3,5
Załączniki
Schowek01.jpg
Ostatnio zmieniony czw 10 lut, 2011 przez kamiklo, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 10 lut, 2011

A jakie sa wymiary komór? Ja osobiście nie lubię robic wejść całkiem pionowych...
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 10 lut, 2011

nie mierzyłem xd, ale największa ma gdzieś 5 cm długości?
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 10 lut, 2011

Spoko ;) tak nawiasem to u nas w zoologach trudno o male akwa...
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
Sott23
Posty: 220
Rejestracja: pt 16 maja, 2008
Lokalizacja: Kielce

czw 10 lut, 2011

Edytuj pierwszy post i dodaj rozmiary bloczka, zeby nie pitolić w dziesieciu postach.
Jak male akwarium to kupić jak jakieś większe to samemu skleić u szklarza i jeszcze przykrywka będzie :} Albo tak jak ja się dogadałem, wycina mi szybki a ja sam sobie sklejam w domu, jemu nie zawracam gitary i jest taniej. Moje pierwsze formi ktore zrobilem to 30x20x10 (wymiary w cm. dlugosc-szerokosc-wysokosc)
Obrazek
Zapraszam na blog o yerba mate: http://www.swiatyerby.pl
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 10 lut, 2011

Ja juz kilka razy byłem u tego samego szklarza-co wizytę to taniej, teraz mi za grosze wycina i wierci we szkle. Tak nawiasem za pierwszym razem zapłaciłem za otwór 1cm 7.50zl a ostatnio poszedłem i pytam- Ile za ten otworek. A on na to- Daj 5 zl i bedzie ok. Sami widzicie, lepiej robic u jednego i miec taniej a nie latać po wszystkich... ;)
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 10 lut, 2011

Wymiary w 1 poście

Tak się zastawaniem czy bloczka nie wpakować do wiaderka z wodą na noc :?:
Arku gdzie masz tego szklarza za biedronką koło 11 listopada?
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 10 lut, 2011

Eee ja robie u szklarza na zawodziu... Cieślik mu chyba na nazwisko jest ;) maly zakład ale zna sie na rzeczy...
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

czw 10 lut, 2011

"Tak się zastawaniem czy bloczka nie wpakować do wiaderka z wodą na noc :?:"

Zbędna czynność ;) Wystarczy przepłukać kilka razy.

Komory można było troszkę lepiej rozłożyć :p
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 10 lut, 2011

Pierwszy raz dłubałem i to była improwizacja xd a mogłem sobie narysować choć zarys komór, ale nigery się łatwo do wszystkiego mogą przyzwyczaić :D
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

czw 10 lut, 2011

Masakra te komory. nie rób nawadniania na wysokość najniższej komory bo może zalewać. nie opłaca się kupować akwariów lepiej kupić szkło i samemu skleić.
główny maruda
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

czw 10 lut, 2011

Drwal pisze:nie opłaca się kupować akwariów lepiej kupić szkło i samemu skleić.
hm?
W pobliskim sklepie zoo są akwaria 1,20zł za litr. Są także takie miniakwaria 7 litrowe(7,12,15,20,25 itp). Kupiłem bo miałem drobne w kieszeni. Koszt? 8,40zł :)

ps:kamilklo, ta pierwsza komora z lewej nie będzie się w ogóle nadawała do przechowywania jakiegokolwiek potomstwa-wszystko spadnie ;) Ale dla nigerów może być, nie jest to szczyt architektury, ale do życia się nadaje.
Ale spoko, moja pierwsza taka dłubanka wylądowała w koszu bo nawet mrówki zombie chyba długo by tam nie pożyły.
Ostatnio zmieniony czw 10 lut, 2011 przez M@teusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 10 lut, 2011

pierwszy raz dłubałem w takim bloczku :? a, że nie wyszło to już inna rzecz, ale nie będę tego bloczka już wywalać. Mrówki i tak sobie wybiorą te, w których będą mieszkać.
To jakie mi radzicie zrobić nawilżanie?
Co do akwarium to popytam w Gorlicach w zoologach, a jak nie będzie to w Rzeszowie na pewno będą .
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

czw 10 lut, 2011

ale potem musisz się męczyć jeszcze z dobudowaniem formi do tego i i tak kupić szkło/pleksi i to już nie jest tak tanio.
główny maruda
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 29 gru, 2011

Temat nie aktualny można zamknąć. Bloczek jak sobie leżał tak sobie leż prawdopodobnie pójdzie niedługo w pył bo miejsce zajmuje :p.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
niunik6ko
Posty: 33
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012

śr 04 kwie, 2012

można wiedzieć czym drążyłeś? :mack:
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

śr 04 kwie, 2012

Śrubokrętem.
za mało znaczków
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
kozi1000
Posty: 67
Rejestracja: czw 06 paź, 2011

pt 27 kwie, 2012

ładne formi ale trochę zrąbałeś te wejście co ma takie jajo xDDD nie wiem jak to nazwać
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pt 27 kwie, 2012

kamiklo pisze:Temat nie aktualny można zamknąć. Bloczek jak sobie leżał tak sobie leż prawdopodobnie pójdzie niedługo w pył bo miejsce zajmuje :p.
Więc proszę kotleta dalej nie odgrzewać.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
ODPOWIEDZ