Jakie mrówki do tego formi

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 31 mar, 2011

Witam
Zrobilem formikarium ze starego akwarium. Bloczek ytonga przylega do dłuższej ściany, zajmuje 13 cm wysokiego na 20 cm akwarium. Długość gniazda to 30 cm. Arena ma wymiary długość 30 cm, szerokość 20 cm wysokość 7 cm. I tu zastanawiam się, jakie mrówki moge dac do mojego formi żeby, gdy już zajmą całe gniazdo arena nie była za mała? Chodzi mi o gatunki które patrolują stosunkowo mała arenę, mile widziane agresywne, spore lub szybko rozwijace się mrówki.
Liczę na wasze opinie i propozycje.
Pozdro ARNI
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

czw 31 mar, 2011

arni pisze:Witam
I tu zastanawiam się, jakie mrówki moge dac do mojego formi żeby, gdy już zajmą całe gniazdo arena nie była za mała? Chodzi mi o gatunki które patrolują stosunkowo mała arenę, mile widziane agresywne, spore lub szybko rozwijace się mrówki.
Liczę na wasze opinie i propozycje.
Pozdro ARNI
Arni, takie mrówki nie istnieją.
Będzie dobre dla każdego pospolitego gatunku.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

czw 31 mar, 2011

T. caespitum spełniają większość twoich wymagań, myślę, że ten gatunek mimo małych rozmiarów i powolnych ruchów może cię mile zaskoczyć... i nie odrzucaj bardzo ciekawej mrówki tylko dlatego, ze jest mała obserwuj to co małe puki masz czym, bo później zacznie ci siadać wzrok... :P
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 31 mar, 2011

No tylko musiałbym megaszczelnie formi zabezpieczyć :)
A czy Pheidole palludia by się dobrze czuły na tej arenie? Wielkość do murawki podobna, również są zadziorne, ale nie wiem czy też nie zapuszczają się zbyt daleko od gniazda jak to murawka robi...
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

czw 31 mar, 2011

Jeżeli możemy mówić o tym, że jakiś gatunek w przyrodzie patroluje mały teren to nie jest to na pewno 20 X 30cm. Jeżeli arena będzie przykryta to nie widzę problemu.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

czw 31 mar, 2011

Oczywiście, bedzie pokrywa główną z dziura w srodku i na niej mniejsza zeby latwiej jedzenie dawać. A tak jeszcze zapytam, może ktoś wie :) czy duża kolonia Manica dała by sobie rade na tej arenie? Bo mam to formi a musze się dobrze zastanowić co tam dać, wiem że dla ligni arena jest za mała...
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

czw 31 mar, 2011

A skąd weźmiesz tę Manica? niema co kroić skóry na niedźwiedziu, czy jak to kiedyś słyszałem: nie ma co masować kaszanki jak jeszcze zimna. Manica to mrówa duża jest i nawet samotne królowe wyłażą z norki, więc proporcjonalnie do wielkości. Acz lepsza mała arena niźli w ogóle.
ODPOWIEDZ