Jak ogarnąć rozbiegające się mrówki?

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ciocia Lilith
Posty: 336
Rejestracja: czw 03 gru, 2009
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

ndz 24 kwie, 2011

Wydarzenie doslownie z przed chwili. Niosłam do kuchni probówkę z kolonią ok 80 F.cinerea, kiedy nagle stanęłam na #^*(%$^#$ kotka mojej babci. Oczywiście było jedno wielkie "Miaaau!" a potem "trzask" i moje "ała". W jednej chwili zobaczyłam rozbiegający sie tłum robotnic. Robo natychmiast wbiegly pod szafki, lodówke i pralkę. Pierwsze co, to złapałam królową w ręke i szybko przygotowałam nową probówkę. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekać, aż mrówki przeniosą się do królowej. Oczywiście straty będą spore, ale cieprliwośc to najlepsza metoda w takiej sytuacji, bo inaczej nie da się ich wyłapać
arni
Posty: 676
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Lokalizacja: Małopolska

ndz 24 kwie, 2011

Mozesz porozstawiać pułapki :) miodu na takezyk i już-co jakiś czas patrz czy jakas mrówka nie je i jeśli się nabierze cinerea to ja cap ;)
Jeszcze chcesz się ze mną skontaktować napisz mi Prywatną Wiadomość lub zadzwoń/wyślij sms pod 690 067 950.

Na wolne chwile polecam:

http://poke-life.net/rejestracja.php?polec=456623
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

ndz 24 kwie, 2011

Miód, woda z cukrem, mokra szmatka i czekać. I rozstaw to w kilku miejscach - nie tylko w jedno, ale np. 1 zestaw koło lodówki, drugi pod szafką itd.
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

ndz 24 kwie, 2011

jakieś coś żeby ciemno i ciasno pod tym było a nad to lampka. Do środka wilgotna szmatka i miodek.
główny maruda
Awatar użytkownika
Sott23
Posty: 220
Rejestracja: pt 16 maja, 2008
Lokalizacja: Kielce

ndz 24 kwie, 2011

Ostatnimi czasy miałem podobna sytuację, mam gniazdo przenoskę z nigerkami zrobiona przez Smrooder'a wyjścia z gniazda miały pozatykane ubita wata i czekałem na akwarium które bym mógł wykorzystać dla nich... Wstaje z łózka i chciałem odpalić listwę od kompa i złożyć łoże... tak patrze coś łazi po podłodze, myślałem, ze jakiś robak' i zapaliła mi sie lampka w głowie :pomysl: a co jak to niger, przecież juz nie mam tego formi z którego mi wychodziły czasem no i siup nurek na dół, oczywiście to była robotnica, spojrzałem na szafkę no i oczywiście pełno robotnic łaziło i zwiedzało formikaria obok... wyłapałem ok 40 do probówek i strzykawki z czego później ok 20 z nich padło, podejrzewam,ze to z mojej winy bo jedna probówka która miałem była po Tapinomie która mi zdechła i jej nie wywaliłem z racji, ze nie miałem nic pod ręka to do niej wrzuciłem kilka i w strzykawce do której złapałem kilka tez padło tyle, ze była czysta...
Co do cinerea, zrobiłem im kiedyś coś takiego jak to http://formicopedia.org/mrowki/Formicarium_7_probowek
z racji, ze to w linku odziedziczyłem po gn'iu jak się widzieliśmy kiedyś postanowilem wykonać cos podobnego, ale mniejsza o to przykrywka od pudełka byla nie domknięta gdy już miałem lokatorki i później je łapałem na ścianach co prawda 3 zwiały ale po paru dniach złapałem ostatnią, wiec Ciocia Lilith obserwuj ściany co prawda gorzej, moze byc z nowymi robotnicami... :}
Obrazek
Zapraszam na blog o yerba mate: http://www.swiatyerby.pl
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

sob 30 kwie, 2011

Gdy mrówki uciekają warto zastosować wyspę - mniejsza podstawka do góry nogami wstawione do większej napełnionej wodą. Mogą sobie tam biegać zanim się je nie pozbiera do formikarium. Pędzelkiem - na wyspę - potem do formikarium.

Biegające mrówki można unieruchomić wodą.

Miałem kiedyś takie myrmicem, że po kilka uciekało mi podczas karmienia - wszelkie czynności z formikarium musiałem robić na wyspie.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
ODPOWIEDZ