Problem heh

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Cole
Posty: 27
Rejestracja: ndz 11 cze, 2006

sob 29 lip, 2006

I tak pojawiły sie pierwsze 3 robotnice. W krótce ich zapewnie przybędzie. Problem polega na tym, że pierwsze robotnice nie chcą wyjść z "komnaty królewskiej" w celu zebrania pozywienia. Czeka na nich świeżo zabita mucha. Ale w ogóle nie wychodzą. Co robić?
Zapraszam na pogawędki o mrowcach i nie tylko :) ----> 5597536
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

sob 29 lip, 2006

Pierwsze robo sa najcenniejsze-nie zapłacisz kartą Mastercard :D . Nie wychodzą aby pomóc królowej w opiece nad siostrami. Kiedy bedzie ich ok 10-15 dopiero zaczna wyłazic poza gniazdo.
rzepa żepa ziepa ziepa
Awatar użytkownika
Cole
Posty: 27
Rejestracja: ndz 11 cze, 2006

czw 03 sie, 2006

Już jest 8 robotnic. Wychodza poza gniazdo. Dostały już 2 muchy. Czy mogą przez cały czas dostawać muchy? Wiem, że much mają w zwyczaju roznosić choroby i sie boje, że załapią jakąś grype abo cuś heh. Czy dać im jakąś wysublimowaną diete?
Zapraszam na pogawędki o mrowcach i nie tylko :) ----> 5597536
deZOO
Posty: 135
Rejestracja: pt 14 paź, 2005
Lokalizacja: Wrocław

czw 03 sie, 2006

dobre są też komary :twisted:
Awatar użytkownika
ptasznik92
Posty: 42
Rejestracja: wt 13 cze, 2006
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

czw 03 sie, 2006

u mnie zażeraja sie konikami i ćmami :wink:
[b][url=http://www.terraswiat.pl]MOJE FORUM[/url][/b]
[b][url=http://www.terrarium.com.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&see=true&u=15450]Moja hodowla[/url][/b]
Awatar użytkownika
Cole
Posty: 27
Rejestracja: ndz 11 cze, 2006

wt 08 sie, 2006

Ludzie ratujcie! Wata w próbówce zaczyna czernieć :( w drugiej tez tak sie dzieje. W tej jednej kolonia się ładnie rozwija. Co robić? Jest 7 robotnic, i kilka kokonów w dalekim stadium rozwoju.
Zapraszam na pogawędki o mrowcach i nie tylko :) ----> 5597536
Awatar użytkownika
Albert
Posty: 1129
Rejestracja: sob 13 maja, 2006
Lokalizacja: Radom/Warszawa SGGW

wt 08 sie, 2006

Hmm mi tez zaczęła czerniec a w jednej to nawet sie rózowa zrobiła ale mrówy nadal żyją i mają sie świetnie, ba nawet lepiej. Maja juz tak od 2 tygodni..
rzepa żepa ziepa ziepa
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

wt 08 sie, 2006

Cole pisze:Ludzie ratujcie! Wata w próbówce zaczyna czernieć :( w drugiej tez tak sie dzieje. W tej jednej kolonia się ładnie rozwija. Co robić? Jest 7 robotnic, i kilka kokonów w dalekim stadium rozwoju.
czy ta krolowa ma juz kilka robo? jesli tak to zrob im jakies formicarium, chociazby tiktakowe i przenies kolonie...
Awatar użytkownika
Cole
Posty: 27
Rejestracja: ndz 11 cze, 2006

wt 08 sie, 2006

Kurde to naprawde konieczne? Już sie komplikacje zaczynają :(:/
Zapraszam na pogawędki o mrowcach i nie tylko :) ----> 5597536
Awatar użytkownika
Johnbol
Posty: 138
Rejestracja: śr 19 paź, 2005
Lokalizacja: Warszawa

wt 08 sie, 2006

Witam!

Nie ma się co martwić. Przenosiny nie są koniecznością. Mrówki powinny sobie poradzić z pleśnią. Zobaczysz, że raczej nie opanuje ona całej powierzchni wacika.

Pozdrawiam!
FABRICATI DIEM, PVNC!
Awatar użytkownika
Cole
Posty: 27
Rejestracja: ndz 11 cze, 2006

pt 11 sie, 2006

Obawiam się, że eksmisja jest jedynym wyjsciem :(. Wacik od strony ganiazda jest już prawie cały zajęty przez czerń. A formi jeszcze nie gotowe.
Zapraszam na pogawędki o mrowcach i nie tylko :) ----> 5597536
Awatar użytkownika
Cole
Posty: 27
Rejestracja: ndz 11 cze, 2006

sob 12 sie, 2006

No i przymusowa eksmisja sie zakończyła. Teraz siedzą w kącie, zebrały kokony i nic nie robią, nawet do tuńczyka i świeżo zabitego pająka sie nie chcą dobrać :( a już nie mam żadnych kolonii ... zaś czekać rok?
Zapraszam na pogawędki o mrowcach i nie tylko :) ----> 5597536
ODPOWIEDZ