WYkonanie formikarium

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Zbity jajek
Posty: 2
Rejestracja: pn 13 cze, 2005
Lokalizacja: Gdańsk

pn 13 cze, 2005

Jestem tu nowy. CHce założyć formikarium ale nadal szukam najlepszego rozwiązania. Chce zrobić pionowe formikarium z plexi i korka o wymiarach 16cm x 20cm x 5mm. Arene chce połączyć rórką z formikarium. Plexi chce przykręcić do korka za pomocą wkrętów. Prosze o wskazówki mogące mi pomóc. Chciałbym zeby w tym temacie ludzie pisali o wykonaniu różnych formikariów oraz podawali wskazówki co do wyelyminowania ich wad.
:D

Przyda się to na pewno wszystkim początkującym hodowcom.
Pozdrowienia!!
żeby babcia miałą wąsy...
to by byłą mrówą...
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

pn 13 cze, 2005

Witam :)
Jako propagator formicarii łączonych z areną bezpośrednio, powiem jedynie, że mi akurat osobna komora i arena łączone wężykiem nie odpowiadają...
Co do samej kwestii ich przydatności i estetyki - owszem - każdy model wykonany starannie i prawidłowo użytkowany, będzie spełniał podstawowe wymogi tak mrówek, jak i "oka".
Jedno co istotne - arena musi być zawsze sucha jeżeli chcesz utrzymać mrówki wewnątrz korka, w przeciwnym razie mogą się przeprowadzić właśnie na nią.
Korek musi być solidnie ściśnięty a brzego komory z korkiem dobrze zabezpieczone - L.niger ładnie gryzie korytarze w korku - ucieczka więc w przeciwnym razie jest możliwa...
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
ODPOWIEDZ