Własne Formicarium

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Antek
Posty: 2
Rejestracja: sob 25 cze, 2005

sob 25 cze, 2005

Witam.
Nie znam się zbytnio na formikariach, czy ktoś może mi doradzić, jak takie zrobić?

Zaplanowałem zorbienie takiego formikarium:
Miałbym dwie niskie rury: o miejszej i o większej średnicy. Wstawiłbym mniejszą w większą. Pomiędzynimi byłaby fosa, a w środku mniejszej byłaby zwirowa wysepka. na tej wysepce miescilbym pionowy prostopadloscienny pojemnik, w ktorym zylyby mrowki
znajdowala by sie na jedej scianie przy podlozu wysepki dziura, ktora wychodzilyby mrowki.

Prosze o rady, jak cos takiego mialbym zrobic.

Poza tym widizalem na zdjeciach na wielu stornach, jak w szklke było coś w rodzaju korka. Co to jest? Czy to korek w ktorym mrowki drążą tunele, czy trzeba im wydrążyć?

Pozdrawiam
Antek
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

sob 25 cze, 2005

Witam :)
Jakoś nie bardzo przemawiają do mnie te "rury" - proponowałbym już prędzej dwie ceramiczne podstawki pod doniczkę. mniejszą ze żwirkiem ustawić w większej z wodą. na taką wyspę już można wstawić komorę formicarium wypełnioną piaskiem z glinką, bądź właśnie korkiem - mrówki same zadbają o korytarze w piasku, jednak w korku trzeba najpierw samemu zrobić jedną komorę i korytarz do niej prowadzący, gdy kolonia będzie rosła, wydrąży sobie więcej komór już we własnym zakresie ;).
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Antek
Posty: 2
Rejestracja: sob 25 cze, 2005

sob 25 cze, 2005

masz racje z tymi doniczkami zamiast rur, boby mi woda przeciekała od dołu. zauwazylem jeszcze jeden problem - jak mrowki mialyby sie dostac do prostopadlosciennego pojemnika? czy wystarczy nawiercic dziurę w szybie, zeby mogly sobie do wnętrza wchodzić?

// Sorki, wlasnie na zdjeciu zauwazylem, ze wejscie jest z boku szybki
ODPOWIEDZ