Które formicarium?

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

kristophero
Posty: 13
Rejestracja: pn 29 lip, 2013

pn 29 lip, 2013

Witam
Jestem tutaj nowy i nie najlepiej znam się na mrówkach :oops: .
Mam pytanko które formicarium wybrać i na ile ono starczy (ile pomieści osobników powiedzimy L. niger lub coś większego) http://www.mrowkoyad.pl/?83,pl_formikar ... e-30x20x10 lub http://www.mrowkoyad.pl/?18,pl_formikarium-typu-l- .
Z góry dzięki :D .
Awatar użytkownika
explay
Posty: 221
Rejestracja: pn 06 cze, 2011
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

pn 29 lip, 2013

Hej! Formikaria te zapewne pomieszczą kilkaset nigerków. Najlepiej wykonać własne formikarium, ponieważ większość kupnych wystarczy na rok-dwa hodowli. Jakieś stare akwarium możesz dostać nawet za darmo, wystarczy wyczyścić. Pozdrawiam.
Manica rubida, Myrmica sp., Temnothorax sp., Formica cunicularia, Camponotus herculeanus, Lasius umbratus
Moje gg: 47293807
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

pn 29 lip, 2013

Cześć,

Oba są dobre i wydaje mi się, że nie ma znaczenia które weźmiesz. No chyba, żeby patrzeć na rozmiar gniazda, to oczywiście "L" ma większą powierzchnię. Możliwe też, że w tym z pierwszego linku 'Formikarium korkowe 30x20x10' mogą Ci mrówki zwiewać, jak podniesiesz pokrywę. Korek ma wys 8cm, a całość 10cm, więc mrówkom do pokonania pozostają 2 cm. :D Ale nie przejmuj się tym. Bierz to, które bardziej Ci się podoba. Jak nie będziesz kombinował z podrzucaniem potomstwa, to starczy Ci na bardzo długo (mierzone w latach). Oczywiście możesz bawić się we własnoręcznie zrobione formikarium, jak mówi explay, które teoretycznie wyjdzie trochę taniej i będzie dopasowane. Ale patrząc na to, że nie masz jeszcze wystarczającej wiedzy i doświadczenia, śmiało możesz kupić to z mrowkoyad.pl. Zanim kolonia osiągnie za dużą liczebność będziesz miał na tyle wiedzy i doświadczenia, że sam dobierzesz, czy zbudujesz dla nich kolejne gniazdo.

Pozdrawiam
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
ODPOWIEDZ