Nawadnianie formikarium gipsowego

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Hurtnica
Posty: 5
Rejestracja: pt 09 wrz, 2016

pn 12 wrz, 2016

Witam
W najbliższym czasie planuję odlanie gniazda gipsowego, nie wiem jednak jak zapewnić nawilżanie. Czy ktoś ma jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 13 wrz, 2016

ja zrobiłem pojemnik pod częścią gniazda z wodą - użyłem sporego pojemnika żebym nie musiał podlewać co kilka dni tylko np 2-3 razy w miesiącu.

Jężeli zrobisz przykrycie na pojemnik to ograniczysz powierzchnię parowania i woda na dłużej starczy ;)
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

śr 17 lip, 2019

srebrny pisze: wt 13 wrz, 2016 ja zrobiłem pojemnik pod częścią gniazda z wodą - użyłem sporego pojemnika żebym nie musiał podlewać co kilka dni tylko np 2-3 razy w miesiącu.

Jężeli zrobisz przykrycie na pojemnik to ograniczysz powierzchnię parowania i woda na dłużej starczy ;)
A mógłbyś zrobić proszę dla mnie zdjęcie tego formi o ile jeszcze je masz? Nie mogę sobie tego jakoś wyobrazić jak to wygląda :?
L. cf. niger
F. fusca
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 17 lip, 2019

Karol Be pisze: śr 17 lip, 2019 A mógłbyś zrobić proszę dla mnie zdjęcie tego formi o ile jeszcze je masz? Nie mogę sobie tego jakoś wyobrazić jak to wygląda :?
Niestety od kilku lat nie posiadam go - tak jakbyś zrobił miseczkę z wodą pod częścią gniazda
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

śr 17 lip, 2019

srebrny pisze: śr 17 lip, 20190

Niestety od kilku lat nie posiadam go - tak jakbyś zrobił miseczkę z wodą pod częścią gniazda
No trudno :niewiem: ale tak czy siak dzięki za odpowiedź
L. cf. niger
F. fusca
ODPOWIEDZ