Faraonki uciekły!!

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Mrówczy Świat
Posty: 8
Rejestracja: wt 15 sty, 2019

czw 17 sty, 2019

Cześć, od wtorku jestem/byłem posiadaczem Monomorium Pharaonis, wszystko było ok, lecz dziś wracam że szkoły a Faraonek nie ma w probówce, zobaczyłem tylko parę robotnic biegających po arenie z jajkami. Wie ktoś gdzie one mogą założyć gniazdo?
Awatar użytkownika
Arkadiusz Chudzik
Posty: 12
Rejestracja: wt 08 sty, 2019

czw 17 sty, 2019

Nie chce tutaj już mówić o nieodpowiedzialności bo i tak mleko się rozlało.Problem zwiększa się w momencie gdy mieszkasz w bloku, bo mrówki mogą pójść praktycznie wszędzie.W przypadku domu będzie łatwiej. Radzę zrobić przynętę w postaci pokarmu dla mrówek, następnie śledzić robotnice, aż znajdzie się gniazdo. Trzeba pamiętać jednak o tym że jeżeli zostawisz gdzieś nawet jedną robotnice z potomstwem będzie ona w stanie przez odpowiednie karmienie wyhodować królową, a sama składając niezapłodnione jajeczka wychowa samca i mamy powtórkę. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 22 sty, 2019

Mrówczy Świat pisze: czw 17 sty, 2019 Cześć, od wtorku jestem/byłem posiadaczem Monomorium Pharaonis, wszystko było ok, lecz dziś wracam że szkoły a Faraonek nie ma w probówce, zobaczyłem tylko parę robotnic biegających po arenie z jajkami. Wie ktoś gdzie one mogą założyć gniazdo?
Szukaj - jeżeli ich nie znajdziesz proponował bym się zastanowić jak nie dopuścić do rozpanoszenia tych mrówek w całym budynku!
Mrówczy Świat
Posty: 8
Rejestracja: wt 15 sty, 2019

śr 23 sty, 2019

Z tego co widziałem to królowa poszła sama :O Wszystkie robotnice biegały po arenie z jajkami i szykowały się do przeprowadzki, mam nadzieję, że królowej nie uda się złożyć jajek ;)
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 23 sty, 2019

Mrówczy Świat pisze: śr 23 sty, 2019 Z tego co widziałem to królowa poszła sama :O Wszystkie robotnice biegały po arenie z jajkami i szykowały się do przeprowadzki, mam nadzieję, że królowej nie uda się złożyć jajek ;)
To tylko nadzieja ... ale jak to mawiają - matkę trzeba mieć !

Ja zakładałbym najgorsze - jakie podejmiesz kolejne kroki bo raczej nie "zamieciesz tego pod dywan"

Szukałeś królowej - może prześledź jeszcze raz ścieżki gdzie chodzą mrówki
ODPOWIEDZ