Wiwiarium

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Faro 27
Posty: 2
Rejestracja: czw 11 kwie, 2019

czw 11 kwie, 2019

Witam. Chciałbym wiedzieć jak zrobić wiwiarium. W planach mam zrobienie takiego dla formica rufibarbis. Pytanie brzmi:
-W czym je zrobić? Arena dla mrówek? Jakis szklany pojemnik? Jeśli tak skad taki wziąć?
- Czym je wypełnić aby mrówki mogły spokojnie drążyć tunele bez ryzyka zawalenia. Ale aby jednocześnie fajnie to wyglądalo i można bylo dac tam jakaś roślinę?
Ogółem jak to zrobić. Chciałbym aby na razie miało to wymiary okolo 40×30×? Lub więcej. Mam nadzieję że uzyskam pomoc. :) :D
:D
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 12 kwie, 2019

Cześć Faro,

To jest bardzo ciekawy temat, sam zastanawiam się nad czymś podobnym.

Tutaj link do listy z yt: https://www.youtube.com/results?search_ ... arium+ants

Ja chciałem się wzorować i połączyć Akwarium z formicarium.

Znalezione na szybko definicje:
`vivarium` - Najczęściej tropikalne; wysoka wilgotność, dużo roślin, duże cechy wodne.
`terrarium` - Najczęściej jałowe; suche, zwierzęta sucholubne, mała ilość wody .
`paludarium` - vivarium lub terrarium z dużą ilością wody; Często stosunek wody do lądu wynosi: 50:50.

Faro może zrobimy razem jakiś zbiór informacji odnośnie tego typu rozwiązaniami.

Chciałem zrobić 40 x 40 x 80 wys/szer/dł
Faro 27
Posty: 2
Rejestracja: czw 11 kwie, 2019

pt 12 kwie, 2019

To ja napiszę coś dzisaj Ale może za jakieś dwie godziny jak coś wymyślę, poszukam. Narazie muszę sprzątnac gowno bo sie pies zasral i między deski wlazlo 😁
:D
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

ndz 14 kwie, 2019

Faro 27 pisze: pt 12 kwie, 2019 To ja napiszę coś dzisaj Ale może za jakieś dwie godziny jak coś wymyślę, poszukam. Narazie muszę sprzątnac gowno bo sie pies zasral i między deski wlazlo 😁
Mogłeś nam oszczędzić powód :D :naglowie: :D
AntsForever
Posty: 220
Rejestracja: wt 16 kwie, 2019

wt 16 kwie, 2019

Ja bym użył akwarium lub po prostu innego szklanego zbiornika o interesujcych nas wymiarach na dno nasypoł keramzytu a jako warstwę dla mrówek zastosował bym mieszankę piasku z gliną takie coś dobrze trzyma wilgoć do tego jakąś roślinę i gotowe.
ODPOWIEDZ