Ściółka

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Sreber
Posty: 12
Rejestracja: pn 19 sie, 2019

pt 13 wrz, 2019

Witam mam pytanie czy mogę zamiast piasku wysypać mrówkom do formikarium ściółkę dla chomika
(Lasius niger)
Mrowiec32
Posty: 166
Rejestracja: pn 14 sty, 2019

pt 13 wrz, 2019

A z czego ta ściółka jest zrobiona i dlaczego chcesz jej użyć, jeśli wolno spytać.
Sreber
Posty: 12
Rejestracja: pn 19 sie, 2019

pt 13 wrz, 2019

Mrowiec32 pisze: pt 13 wrz, 2019 A z czego ta ściółka jest zrobiona i dlaczego chcesz jej użyć, jeśli wolno spytać.
Z drewna takie trociny. Chce wsypać ponieważ mam formi. Własnej roboty i brzydko wygląda i strasznie próbówka sie ślizga a piasku nie chce narazie wsypywać
Sreber
Posty: 12
Rejestracja: pn 19 sie, 2019

pt 13 wrz, 2019

Proszę o szybką odpowiedź
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 13 wrz, 2019

Witam.
Masz na myśli do gniazda czy na arenę? Do gniazda to korek/piasek z gliną/gips/beton, ale na pewno nie trociny. Na arenę możesz nic nie dawać.
Co do ślizgającej probówki-zrób jakąś podstawkę z kleju na gorąco/wykrój odpowiednio w dwóch zakrętkach boki czy coś, wykaż się kreatywnością ;)
Pozdrawiam
Sreber
Posty: 12
Rejestracja: pn 19 sie, 2019

sob 14 wrz, 2019

slodkie_ciacho pisze: pt 13 wrz, 2019 Witam.
Masz na myśli do gniazda czy na arenę? Do gniazda to korek/piasek z gliną/gips/beton, ale na pewno nie trociny. Na arenę możesz nic nie dawać.
Co do ślizgającej probówki-zrób jakąś podstawkę z kleju na gorąco/wykrój odpowiednio w dwóch zakrętkach boki czy coś, wykaż się kreatywnością ;)
Pozdrawiam
Czyli moge na arene wsypać trociny? Bo bym chciał coś mieć na niej
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 14 wrz, 2019

Sreber pisze: sob 14 wrz, 2019 Czyli moge na arene wsypać trociny? Bo bym chciał coś mieć na niej
Nie. Widziałeś kiedyś mrówki w trocinach? Jak zamierzasz sprzątać arenę z resztek robali?
Nasyp piasku czy tam drobnego żwirku (wcześniej wygrzany w piekarniku).
Sreber
Posty: 12
Rejestracja: pn 19 sie, 2019

sob 14 wrz, 2019

slodkie_ciacho pisze: sob 14 wrz, 2019
Sreber pisze: sob 14 wrz, 2019 Czyli moge na arene wsypać trociny? Bo bym chciał coś mieć na niej
Nie. Widziałeś kiedyś mrówki w trocinach? Jak zamierzasz sprzątać arenę z resztek robali?
Nasyp piasku czy tam drobnego żwirku (wcześniej wygrzany w piekarniku).
Może to być jakiś piasek z drogi żwirowej
I ile mam sterelizować piasek w piekarniku
Sreber
Posty: 12
Rejestracja: pn 19 sie, 2019

sob 14 wrz, 2019

slodkie_ciacho pisze: sob 14 wrz, 2019 Byle w miarę drobny, gruby mrówki będą zasypywać śmieciami. Z 15min myślę że wystarczy.
Dzięki za wspaniałą radę jeszcze jedne pytanko. Czy nie na robi sie błoto?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 14 wrz, 2019

Na arenie ma być sucho, nawilża się gniazdo, w przeciwnym razie mrówki zagnieżdżą się na arenie/będą roztocza. Po to też wypieka się go-żeby zabić wszystko co tam żyje i wysuszyć.
Sreber
Posty: 12
Rejestracja: pn 19 sie, 2019

sob 14 wrz, 2019

slodkie_ciacho pisze: sob 14 wrz, 2019 Na arenie ma być sucho, nawilża się gniazdo, w przeciwnym razie mrówki zagnieżdżą się na arenie/będą roztocza. Po to też wypieka się go-żeby zabić wszystko co tam żyje i wysuszyć.
[/quot
Dzięki za odpowiedź
Mrowiec32
Posty: 166
Rejestracja: pn 14 sty, 2019

sob 14 wrz, 2019

Koledzy (i koleżanki ewentualnie). Piasek, zalany wodą czy zwilżony nie robi błota. Jeżeli robi się błoto, to znaczy, że to jakaś mieszanina i trzeba próbować wypłukać wszelkie domieszki.

I ile piasku potrzeba? Nie mówiąc o koszcie kilku złociszów w sklepie, to chyba z każdej budowy za dziękuję dadzą garść piachu, która wystarczy na długo. Zaś z drogi weźmiesz ze wszystkim. Olejem, ołowiem, pestycydami (wodę po myciu opryskiwaczy rolników należy wylać na drogę).

Nie rozumiem takiego kombinowania.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 14 wrz, 2019

Mrowiec32 pisze: sob 14 wrz, 2019 Koledzy (i koleżanki ewentualnie). Piasek, zalany wodą czy zwilżony nie robi błota. Jeżeli robi się błoto, to znaczy, że to jakaś mieszanina i trzeba próbować wypłukać wszelkie domieszki.

I ile piasku potrzeba? Nie mówiąc o koszcie kilku złociszów w sklepie, to chyba z każdej budowy za dziękuję dadzą garść piachu, która wystarczy na długo. Zaś z drogi weźmiesz ze wszystkim. Olejem, ołowiem, pestycydami (wodę po myciu opryskiwaczy rolników należy wylać na drogę).

Nie rozumiem takiego kombinowania.
Fakt, jakoś o tym nie pomyślałem :)
ODPOWIEDZ