Formikarium korkowe.

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

pt 16 paź, 2020

Chce zrobić takie formikarium korkowe w akwarium. Ale jak zimować mrówki w tym formi? Macie jakieś propozycję? Mogę zrobić też z gipsu.
:?:
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pn 19 paź, 2020

Witam.
Też takie chciałem, powiedziano mi że zimowanie w piwnicy/garażu. No ale w garażu może być ujemna temperatura, a w piwnicy mamy +9°C. W takim przypadku miałem po prostu zimować długo-3 miesiące.
Pozdrawiam
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

pt 23 paź, 2020

slodkie_ciacho pisze: pn 19 paź, 2020 w garażu może być ujemna temperatura
A gdyby formikarium odwinąć w jakiś materiał i wsadzić je po między styropian do kartonowego pudełka, to chyba by nie odczuły takiej zmiany temperatury nie? Chociaż gdybym tak zrobił to mrówki nie miały by wetylownego gniazda, ale nie wiem czy mrówkom podczas zimowania trzeba udostępniać co jakiś czas powietrze...
Nigdy tego nie robiłem i jakoś żyły.
L. cf. niger
F. fusca
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 23 paź, 2020

Srebrny tutaj wspomina że nawet w ujemnych temperaturach można. Mój pomysł to był styropianowe pudło, w środku formikarium i grzałka z termostatem-gdyby temperatura spadła zbyt mocno to by ogrzało. Ale raczej bym w piwnicy zimował tyle że 3 miesiące. Ostatecznie stwierdziłem że kupię jakiś gatunek którego normalnie trzeba dogrzewać :)
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 23 paź, 2020

Jaki gatunek napisz - bo to jest najważniejsze

poprawny link do podcastu to https://mwtd.pl/mwtd1-02-hibernacja-mrówek/ - bez polskich znaków
Mrowiec32
Posty: 166
Rejestracja: pn 14 sty, 2019

śr 25 lis, 2020

Karol Be pisze: pt 23 paź, 2020
slodkie_ciacho pisze: pn 19 paź, 2020 w garażu może być ujemna temperatura
A gdyby formikarium odwinąć w jakiś materiał i wsadzić je po między styropian do kartonowego pudełka, to chyba by nie odczuły takiej zmiany temperatury nie? Chociaż gdybym tak zrobił to mrówki nie miały by wetylownego gniazda, ale nie wiem czy mrówkom podczas zimowania trzeba udostępniać co jakiś czas powietrze...
Nigdy tego nie robiłem i jakoś żyły.
Ech, na lekcjach fizyki to się spało? Choćbyś owinął grubo wełną z merynosów i 20 cm styropianu, to temperatura w kilka dni spadnie do temp. otoczenia. Mrówki nie wytwarzają chyba zauważalnych ilości ciepła.
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

śr 25 lis, 2020

Mrowiec32 pisze: śr 25 lis, 2020
Karol Be pisze: pt 23 paź, 2020
slodkie_ciacho pisze: pn 19 paź, 2020 w garażu może być ujemna temperatura
A gdyby formikarium odwinąć w jakiś materiał i wsadzić je po między styropian do kartonowego pudełka, to chyba by nie odczuły takiej zmiany temperatury nie? Chociaż gdybym tak zrobił to mrówki nie miały by wetylownego gniazda, ale nie wiem czy mrówkom podczas zimowania trzeba udostępniać co jakiś czas powietrze...
Nigdy tego nie robiłem i jakoś żyły.
Ech, na lekcjach fizyki to się spało? Choćbyś owinął grubo wełną z merynosów i 20 cm styropianu, to temperatura w kilka dni spadnie do temp. otoczenia. Mrówki nie wytwarzają chyba zauważalnych ilości ciepła.
to juz offtopic - zapraszamy na discorda formicopedi
:?:
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

pt 27 lis, 2020

Mrowiec32 pisze: śr 25 lis, 2020 Ech, na lekcjach fizyki to się spało?
O kurczę, od 2 lat nie chodzę na lekcje fizyki. Sory za to że tego nie wiedziałem, i dzięki ze mi to wytłumaczyłeś :p.
L. cf. niger
F. fusca
ODPOWIEDZ