Polecacie AntCenter?

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Asapada
Posty: 28
Rejestracja: czw 15 paź, 2020

sob 17 paź, 2020

Cześć!
Postanowiłem kupić formikarium dla mojej koloni. Wybór padł na formikarium korkowe bo posiadam gatunek Lasius brunneus. Polecacie formikaria korkowe na tej stronie? Czy bardziej odradzacie? Może lepiej jakieś akrylowe albo gipsowe? A może na jakiejś jeszcze innej stronie?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Ostatnio zmieniony pt 23 paź, 2020 przez Asapada, łącznie zmieniany 1 raz.
pasjamrowek
Posty: 57
Rejestracja: pn 08 cze, 2020

pn 19 paź, 2020

nie. formikaria przeciętne, a nie należą do przeciętnie tanich - 109 zł za formikarium z gniazdem gipsowym to trochę przesada... jak chodzi o kolonię, to tower powinien być odpowiedni.
Asapada
Posty: 28
Rejestracja: czw 15 paź, 2020

wt 20 paź, 2020

pasjamrowek pisze: pn 19 paź, 2020 nie. formikaria przeciętne, a nie należą do przeciętnie tanich - 109 zł za formikarium z gniazdem gipsowym to trochę przesada... jak chodzi o kolonię, to tower powinien być odpowiedni.
Dzięki!
Mam jeszcze pytanie bo spotkałem się z opinią, że w tym formikarium wilgotność leci na arenę. Czy to duży problem? Jak tak to czy formikarium Brand na tej stronie będzie odpowiednie?
pasjamrowek
Posty: 57
Rejestracja: pn 08 cze, 2020

czw 22 paź, 2020

raczej nie. :mrug:
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

czw 22 paź, 2020

Nie kupuj tam. Drogo, a jakość słaba. Polecam: www.antkeeper.pl www.kraina-mrówek.pl
:?:
Asapada
Posty: 28
Rejestracja: czw 15 paź, 2020

pt 23 paź, 2020

KitApple pisze: czw 22 paź, 2020 Nie kupuj tam. Drogo, a jakość słaba. Polecam: www.antkeeper.pl www.kraina-mrówek.pl
"Drogo i jakość słaba". Na stronie, którą mi podałeś/aś są takie same ceny.
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

pt 23 paź, 2020

Asapada pisze: pt 23 paź, 2020

"Drogo i jakość słaba". Na stronie, którą mi podałeś/aś są takie same ceny.
Może części. Mrówki tańsze a formikaria lepszej jakości. :okulach:
:?:
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

pt 23 paź, 2020

KitApple pisze: pt 23 paź, 2020 Może części. Mrówki tańsze a formikaria lepszej jakości. :okulach:
Nie wiem czy formikaria z ant centner są słabej jakości, ale napewno w kompaktach arena w porównaniu do gniazda jest zdecydowanie za mała, i za słabo wentylowana.
Przykładem jest formikarium TOWER
L. cf. niger
F. fusca
pasjamrowek
Posty: 57
Rejestracja: pn 08 cze, 2020

sob 24 paź, 2020

Nie wiem czy formikaria z ant centner są słabej jakości, ale napewno w kompaktach arena w porównaniu do gniazda jest zdecydowanie za mała, i za słabo wentylowana.
Przykładem jest formikarium TOWER
zwrócę ci uwagę, że towery są też w innych sklepach.
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

sob 24 paź, 2020

pasjamrowek pisze: sob 24 paź, 2020
Nie wiem czy formikaria z ant centner są słabej jakości, ale napewno w kompaktach arena w porównaniu do gniazda jest zdecydowanie za mała, i za słabo wentylowana.
Przykładem jest formikarium TOWER
zwrócę ci uwagę, że towery są też w innych sklepach.
Tak, zdaję sobie z tego sprawę. Ale szczerze nie wiem czy ma to cokolwiek do rzeczy. Wciąż te formi jest źle wykonane, i jest sprzedawana na stronie antcenter
L. cf. niger
F. fusca
ODPOWIEDZ