Jak przeprowadzić królową do innej probówki?

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

frankodzia
Posty: 49
Rejestracja: wt 22 lis, 2022

śr 26 lip, 2023

Dzień dobry, nie wiem czy królowa rzazem z jajkami przeniesie się z strzykawki do probówki. Strzykawka bez nawadniania wytrzymuje tylko jeden dzień a w czwartek jade z domu i niewiem czy potrzas tego wyjazdu królowa bez problemu się przeprowadzi?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1495
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 26 lip, 2023

Witam.
frankodzia pisze: śr 26 lip, 2023 Strzykawka bez nawadniania wytrzymuje tylko jeden dzień
Oj dłużej, choć zależy ile tej waty tam włożyłeś. Ja daję 3-4ml (ubitej tłokiem), wysłana kolonia nigerek doszła żywa nawet po tygodniu (w każdym razie klient nie zgłaszał że martwe) :D
frankodzia pisze: śr 26 lip, 2023 niewiem czy potrzas tego wyjazdu królowa bez problemu się przeprowadzi?
Nie mam pojęcia jak to jest z samotnymi, dla własnego spokoju możesz przenieść.

Pierw wyjmujesz królową, później jaja. Te zabierasz DELIKATNIE wilgotnym patyczkiem do uszu/watą nawiniętą na długą wykałaczkę, ale nie tak że dotykasz je od góry bo je rozgnieciesz, nie szmatką jakbyś kurz ścierał bo je rozmażesz. Tylko wykałaczką kręcisz powoli, w tę stronę że po dotknięciu jaja te unosi się w górę. Jeśli pakiet jest zlepiony dobrze, to można zwilżyć ostry koniec wykałaczki i dotknąć pakietu z boku, czasami przykleja się do wykałaczki cały. Do nowej probówki wkładasz je dosyć głęboko przy wilgotnej wacie, potrzebne jest bardzo duże wyczucie żeby nie rozgnieść. Ruch odwrotny do tego wyżej opisanego, czyli kręcisz tak żeby jajo było coraz bliżej szkła i jednocześnie odsuwasz wykałaczkę.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ