Sprzątanie u mrówek

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Igor___
Posty: 10
Rejestracja: czw 16 lis, 2023

czw 16 lis, 2023

Witam mam taki problem że moje mrówki messorki lubią siedzieć sobie w górnych narożnikach areny, niestety talk już przestal się sprawować. Macie jakiś sposób żeby go nałożyć żeby mrówy nie uciekły jak podnoszę pokrywę? I też problem mam z umyciem szyb i pozbyciem się "śmieci" z areny ponieważ mrówki są wszędzie a zatamowanie wejść do gniazda wiąże się z cudem bo zrobiły sobie je wszędzie
Pozdrawiam
Igor09
Posty: 67
Rejestracja: sob 25 mar, 2023

czw 16 lis, 2023

możesz zrobić sobię exhaustor,i odessać uciekinierów
~Igor
Igor___
Posty: 10
Rejestracja: czw 16 lis, 2023

czw 16 lis, 2023

Hmm warte przemyślenia na pewno, muszę sprawdzić. Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1495
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

czw 16 lis, 2023

Witam.
Ekshaustor to dobry na mrówki, które już uciekły.
Jako barierę antyucieczkową koniecznie rant z fluonem/talkiem/suchym smarem firmy technicqll zamiast pokrywy (arena otwarta), ewentualnie dodatkowa pokrywa z siatką (ale duża powierzchnia siatki, a nie mały otworek-żeby nie było wilgoci na arenie, bo wtedy nie działa fluon i suchy smar :) ).
Pozdrawiam
Igor___
Posty: 10
Rejestracja: czw 16 lis, 2023

czw 16 lis, 2023

Aktualnie czekam aż lokalny szklarz wroci z urlopu i właśnie chciałem zrobić pokrywę z bokami tylko 5cm i od dołu wtedy obsmarować czymś, a ta co jest teraz byłaby dodatkowa jest w niej otwór z siatką 10x10cm a całość ma 30x46cm. A tak inne pytanie czy talk który dostanie się przypadkiem do wody mrówek może być szkodliwy? Korek mam właściwie przyklejony na ścianie areny ok 5cm od góry do samego dołu i podczas smarowania jak spadlo trochę na gniazdo może tworzyć problem?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1495
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

czw 16 lis, 2023

Czy wymieszany z wodą to nie wiem, ale suchy, obsypujący się ze ścianek może powodować zapychanie przetchlinek u mrówek.
Igor___
Posty: 10
Rejestracja: czw 16 lis, 2023

czw 16 lis, 2023

Dobrze, będę miał to na uwadze
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ