Pierwsze poszukiwania w tym roku...

Okolice mrowiska to nie tylko mrówki - zależności, wrogowie, kształtowanie środowiska

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

wt 14 mar, 2006

Siemka. U mnie wiosna pelna para, po moim pierwszym w tym roku wyjsciu w niedziele w poszukiwaniu mrow natknalem sie niestety tylko na Lasius niger, za to w bardzo duzych ilosciach chodzacych juz pelna para po powierzchni, szukajac zarelka. Z jednej strony mam zle bo w Irlandii gatunkow sporo mniej niz w Polsce, z drugiej zas strony wszystko szybciej startuje na wiosne bo zima lagodniejsza ;)
Jak u Was przebiega nadejscie wiosny, byliscie juz w terenie? :P
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

wt 14 mar, 2006

Tiaaa... byłem... zapomnijta o wiośnie - zima qrde idzie :/
Mam tu -3stC a zapowiadają ochłodzenie - se poczekam na początek sezonu :(
Oczywiście złapanie kolonii to nie jest coś niemożliwego, jednak tego akurat nie potrzebuję obecnie a niestety na ciekawe obserwacje w terenie, dluuugo jeszcze poczekam :cry:
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
deZOO
Posty: 135
Rejestracja: pt 14 paź, 2005
Lokalizacja: Wrocław

śr 15 mar, 2006

No i śnieg. Od początku zimy ani razu nie stopniał do zera. We Wrocławiu jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziałem.
Tenaxinexis
Posty: 29
Rejestracja: pn 16 maja, 2005
Lokalizacja: Kraków

śr 15 mar, 2006

Zima mocno trzyma i chyba nie prędko puści ;)
Słyszałem jakieś czarne prognozy że w maju ma by najwyżej 15 C ale lato ma by chyba ciepłe ;)
Dominik
Posty: 376
Rejestracja: pt 26 sie, 2005
Lokalizacja: Gdynia

śr 15 mar, 2006

Tymi majowymi prognozami to bym się nie przejmował, długoterminowa prognoza to prognoza 14-dniowa, dalej to już wróżenie. Niestety te 14-dniowe przewidują, że najszybciej pow. 10 st. C może być na na sam koniec marca, przynajmniej u mnie na północy.
Messor sp., C. ligniperda, F. sanguinea, F. fusca, L. flavus, L. niger, Myrmica sp., T. caespitum, łączona: M. rubra + L. niger.
Awatar użytkownika
Devil_
Posty: 263
Rejestracja: czw 28 kwie, 2005
Lokalizacja: Limerick
Kontakt:

pn 20 mar, 2006

Hehe a ja po kolejnym niedzielnym wypadzie znalazlem jeszcze Myrmica sp. i Lasius flavus, niestety czegos ciekawszego raczej nie znajde bo miejsca do szukania nie mam :/ Za to opalilem sie troche tak ladnie slonko grzeje, jak pomysle ze w weekend bede w Polsce to az mnie skreca z zimna :D
Dominik
Posty: 376
Rejestracja: pt 26 sie, 2005
Lokalizacja: Gdynia

wt 28 mar, 2006

Witam,
W Gdyni – nareszcie :D - mamy pierwszy dzień wiosny, pokazało się trochę słońca i temperaturka skoczyła, choć po pierwszym 5-minutowym rekonesansie z owadów społecznych spotkałem tylko pszczołę.
Messor sp., C. ligniperda, F. sanguinea, F. fusca, L. flavus, L. niger, Myrmica sp., T. caespitum, łączona: M. rubra + L. niger.
ODPOWIEDZ