królowa lasius niger

Okolice mrowiska to nie tylko mrówki - zależności, wrogowie, kształtowanie środowiska

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Tadzik
Posty: 8
Rejestracja: pn 04 lip, 2016

pn 04 lip, 2016

Z góry przepraszam bo nie wiem gdzie post ten umieścić :)

No więc chodzi o to ,że mam od kilku dni królową i ona cały czas się kręci grzebie coś w wacie :/ Nie wiem czy ona złoży jaja czy nie ? coś mam jej zrobić?czy ona ma za mało miejsca? proszę o odpowiedź
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 05 lip, 2016

Cześć,

Mrówki czasem grzebią w wacie - z moich obserwacji wynika że zwiększają wilgotność w probówce. Pokręci się i przestanie, nakryj gniazdo tak, żeby nie było za bardzo naświetlone i po problemie.

Jak oznaczyłeś mrówkę ? wg. klucza
W czym trzymasz swoją królową?
Tadzik
Posty: 8
Rejestracja: pn 04 lip, 2016

wt 05 lip, 2016

witam
właśnie złożyła jajka :) a trzymam ją w plastkiowej rurce
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 05 lip, 2016

Pamiętaj o wodzie - ja trzymałem przed długi czas w wężyku zaciśniętym z jednej strony pod temperaturą do tego woda i wata - taka super prowizorka która działała u mnie około roku - do czasu aż przeniosłem do normalnych probówek.

poniżej link do tego jak przygotować probówkę
http://formicopedia.org/mrowki/Prob%C3%B3wka

A tutaj masz kilka propozycji wykonania http://formicopedia.org/mrowki/Kategoria:Formikarium
Tadzik
Posty: 8
Rejestracja: pn 04 lip, 2016

śr 06 lip, 2016

Dzięki za pomoc !
co do tych probówek to wiedziałem jak zrobić.Niedawno zainteresowałem się tym tematem i dużo czytałem :P mam już zrobione gniazdo i arenę tylko czekać aż się wyklują i będą gotowe się przenieść ;) Jeszcze raz dziękuję i gorąco polecam te forum :D
Tadzik
Posty: 8
Rejestracja: pn 04 lip, 2016

śr 06 lip, 2016

Moje formi też bardzo prowizoryczne bo z pudełka po tik-takach i pudełku po patyczkach do uszu ;)Mogę porobić zdjęcia jak kogoś to ciekawi :D
ODPOWIEDZ