Dziwne pytania

Okolice mrowiska to nie tylko mrówki - zależności, wrogowie, kształtowanie środowiska

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

KarolB
Posty: 165
Rejestracja: sob 25 sie, 2018

pt 13 mar, 2020

Możliwe by było, że na przykład wszystkie 2 tysiące robotnic, naciśnie na raz ściankę areny i wtedy arena pęknie ?:) Czy za mała liczba ?:)
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

sob 14 mar, 2020

KarolB pisze: pt 13 mar, 2020 Możliwe by było, że na przykład wszystkie 2 tysiące robotnic, naciśnie na raz ściankę areny i wtedy arena pęknie ?:) Czy za mała liczba ?:)
Nie jest to możliwe, aby mrówki nacisnęły na szybkę muszą mieć o co się zaprzeć a z tym już trudniej.
KarolB
Posty: 165
Rejestracja: sob 25 sie, 2018

sob 14 mar, 2020

Mrówka jak stoi na ziemi 4 odnóżami i 2 pcha ścianę, to chyba ma dobre podparcie ? Hmm, a w gnieździe, tam jest nisko, to mogły sięgać z ziemi do sufitu , i tak wszystkie kilka tysięcy na raz pchną pokrywę szklaną, to by wyrwały ? :) Ktoś pisał, że mrówki podważyły pokrywę w formikarium wkładając ziarenka piasku pod krawędź pokrywy, aż się podniosła i mogły uciec.Jestem ciekawy, jaką siłę maja, jak tam wszystkie na raz pchną :D Nie wiem tylko, czy mrówki potrafią tak zadziałać jednocześnie w takiej liczbie. Robiąc żywy most, mówki jednak nie działają, w sposób, że każda robi to samo jednocześnie. W moście każda mrówka trzyma sama, nie zależnie od innej :0 Nie robią tego samego jednocześnie. Ludzie potrafią na przykład w czwórkę podnieść auto i przestawić. Ciekawe czy komuś udało się zaobserwować jaką największa przeszkodę mrówki poruszyły jednocześnie . Każda mrówka podnieście 1 gram, to kilka tysięcy mrówek daje kilka kg, to już coś mogą rozerwać ... :)
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 16 mar, 2020

KarolB pisze: sob 14 mar, 2020 Ktoś pisał, że mrówki podważyły pokrywę w formikarium wkładając ziarenka piasku pod krawędź pokrywy, aż się podniosła i mogły uciec.
U mnie messory podnoszą szybkę z antyramy od areny :D
KarolB pisze: sob 14 mar, 2020 Każda mrówka podnieście 1 gram, to kilka tysięcy mrówek daje kilka kg, to już coś mogą rozerwać ... :)
O ile będzie za co złapać
KarolB
Posty: 165
Rejestracja: sob 25 sie, 2018

pn 16 mar, 2020

srebrny pisze: pn 16 mar, 2020
KarolB pisze: sob 14 mar, 2020 Ktoś pisał, że mrówki podważyły pokrywę w formikarium wkładając ziarenka piasku pod krawędź pokrywy, aż się podniosła i mogły uciec.
U mnie messory podnoszą szybkę z antyramy od areny :D

Podkładają piasek ? Czy mrówki same podnoszą szybkę ?
ODPOWIEDZ