A ty? Czego się boisz?

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krecik
Posty: 62
Rejestracja: ndz 21 lis, 2010
Lokalizacja: Gliwice

pt 27 lip, 2012

Teraz to sie tak rozpisujemy na ten temat a potem przy jakimś mrówczym spotkaniu głupi żarcik i brudne gacie :o Ja natomiast boję się gwałcicieli, pijanych dresów, głupich dresów bandytów chorób i debilów na drogach itp. Mam lęk wysokości tylko wtedy kiedy stoję na czymś wąskim (słupek na placu zabaw).



Pozdro Krecik :)
biszkoptek
Posty: 14
Rejestracja: pt 22 cze, 2012
Lokalizacja: Mam

sob 28 lip, 2012

Witam serdecznie

Ja obawiam się, ze moja ex małżonka będzie chciała do mnie wrócić :mrgreen:

A tak na poważnie to w moim wieku nie ma za bardzo czego się już bać. Owszem można się tego czy tamtego obawiać ale bać?
Pająki itp. maja większe podstawy by bać się nas ... a my odbieramy je jedynie jako "niemile".
Wysokość... jeśli nie chcesz spaść to trzymaj się i nie spadniesz (no chyba, ze ktoś Tobie z tylu "pomoże").
Choroby, starość, ... to normalne i nieuniknione sytuacje tak samo jak i śmierć.
Boimy się tego co sami dopuszczamy byśmy się tego bali - zagadka jest w naszej psychice.
Osobiście mam pewne, dziwne hobby, które daje mi dużo spokoju i rozrywki choć dla osób postronnych możne być ono postrzegane jako b. niebezpieczne. Nie boje się, ze wykopie granat czy pocisk, bombę - czuje tylko respekt i jestem ostrożny. "Boje" się bardziej, ze kopaczka rozetnę srebrna monetę w czasie wykopywania jej z ziemi. Tajemnica mojego hobby rozwiązana - poszukiwanie "skarbów" :D .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

sob 28 lip, 2012

biszkoptek pisze: Wysokość... jeśli nie chcesz spaść to trzymaj się i nie spadniesz (no chyba, ze ktoś Tobie z tylu "pomoże").
No z tym się nie zgodzę. A przynajmniej w moim wypadku to nie pomaga. Bezpiecznie czuję się dopiero wtedy, kiedy na dużej wysokości jestem zamknięta w czymś (jak mieszkanie, kolebiąca się kolejka linowa). Wszelkie balkony na 10. piętrze lub wieże z blankami odpadają mimo wszystko :D
O dziwo obawiam się też np. patrzenia w górę z czegoś wysokiego. Tak jakbym się bała, że nie patrząc na grunt podłoga odpadnie :D Niestety niewiele mogę na to poradzić. Próba przełamania lęku na ściance wspinaczkowej skończyła się na paraliżu na wysokości ok 1,5-2 m.. ojaglupek:

No a z
biszkoptek pisze: Osobiście mam pewne, dziwne hobby [..] poszukiwanie "skarbów" :D .
lepiej mi się nie chwal :P A przynajmniej tym co wykopałeś i skąd. Chyba, że wszystko zgodnie z naszym zawiłym prawem ;)
Archeolog pozdrawia pokrewne zainteresowania :)
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Manw
Posty: 69
Rejestracja: wt 15 wrz, 2009
Lokalizacja: jesteś?

sob 28 lip, 2012

biszkoptek pisze:Witam serdecznie
Wysokość... jeśli nie chcesz spaść to trzymaj się i nie spadniesz (no chyba, ze ktoś Tobie z tylu "pomoże").
Pozdrawiam
Wybacz ale nie rozumiesz o co chodzi w lęku wysokości :wink: . Ja mam i to nie chodzi o to że spadnę, zabiję się, połamię czy cokolwiek. Ja się boję wysokości, samego faktu, że jestem wysoko.
Równie dobrze może to być solidny blok z szybą 10 cm, jak i rozwalająca się wieżyczka, nadal strach zależy tylko od pułapu :p .

A, no i trochę się boje mojej dziewczyny ale cicho sza. :mrgreen:
biszkoptek
Posty: 14
Rejestracja: pt 22 cze, 2012
Lokalizacja: Mam

sob 28 lip, 2012

Witam serdecznie

Zupełnie możliwe, ze nie do końca znam się na fobiach bo nie mam żadnej. Kiedyś, dawno temu dorabiałem sobie trochę w czasie wakacji na budowie i przemaszerowałem po belce stanowiącej część konstrukcji dachu (plaski dach) z jednego końca budynku na drugi. Belka o szerokości około 30 - 35 cm i kilkanaście m długości. Gdy bylem już na upatrzonym miejscu zaobserwowałem dwóch dekarzy wpatrzonych we mnie jak szpak w ... . Pytali mnie jak ja to robię, jak mogę takim tempem, ... ? Nie wiem... po prostu nie patrzyłem na to co było 7m pode mną tylko na belkę.

A odnośnie obaw przed dziewczyna... nikomu nie powiemy :wiking:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mrmonsun
Posty: 41
Rejestracja: sob 18 sie, 2012
Lokalizacja: Bydgoszcz

wt 28 sie, 2012

Ja także boję się klaunów :o A oprócz to chorób urazów itp. I też niektórych dresów co łączy się z urazami itp. :p
Oraz ,że mój niezrównoważony psychicznie kot pozwala terraria pająków ,modliszek ,mrówek (tak wiem formikarium mrówek).
L.niger, Formica fusca, C.herculeanus
Awatar użytkownika
raste
Posty: 67
Rejestracja: śr 08 sie, 2012

śr 29 sie, 2012

Hihi a ja sie boję Blair Witch Project i nigdy tego nie obejrzałem w całości i pewnie nigdy nie obejrzę, ale mój syn też się boi klaunów ;P
L.niger
L.flavus
F.cunicularia
F.cinerea
Formica fusca
C.ligniperdus
M.barbarus
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

czw 30 sie, 2012

Niektóre dzieci boją się wszelkich przebierańców przeszkadzających w zakupach w hipermarketach. Ostatnio widziałem kryjącego się dzieciaka przed Fredem i Flinstonem w parku ruchomych dinozaurów. Oczywiście dinków się nie bał.
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

czw 30 sie, 2012

Gdzie byłeś w parku?
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

czw 30 sie, 2012

Chyba nawet wiem gdzie :D Już Flinstołnów chyba nie puszczają w Tv, to dzieciaki się boją :D
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

czw 30 sie, 2012

Tutaj byłem: http://www.youtube.com/watch?v=gWiTyuhYQ1k Drogo, ale przynajmniej trochę młodych ludzi ma gdzie sobie dorobić, między innymi za samo chodzenie w przebraniu jaskiniowca, i zachęcanie cukierkami, do skorzystania z parku linowego: http://www.youtube.com/watch?v=zg7dXMwT-6U

Znam kogoś kto boi się oczu. Na przykład budując z klocków lego klocki z oczami ustawia tak aby tych oczu nie było widać. :)
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

czw 30 sie, 2012

Myślałem, że zawitałeś w moje strony. Dokładnie do Zatora, gdzie
można podziwiać największego na świecie, ruchomego T-Rexa!
I chyba nie tylko. :lol:
http://www.dinozatorland.pl/pl,strona-glowna.html
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

pt 31 sie, 2012

W mojej okolicy są skamieniałości prawdziwych dinozaurów, a nie jakieś mechaniczne gumowe podróby. http://www.juraparkkrasiejow.pl/ Z tego co obserwuję to podróbki lepiej się sprzedają. :-)
http://formicopedia.org
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pt 31 sie, 2012

Od drugiej strony też mam dinozaurowy park rozrywki. http://www.dinolandia.pl/
Zdaje się - 3:1 dla gumowych podrób.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
kajetan
Posty: 7
Rejestracja: śr 30 maja, 2012

sob 22 wrz, 2012

a ja się boje Justina Bibera :p

a tak na poważnie to mam lekki lęk wysokości, boję się skakać z 2-metrowego drzewa do rzeki głębokiej na około 8 metrów( ale i tak skaczę i powiem wam że jest zarąbiście zarąbiście :naglowie: ), jak robię rakietki z długopisu napędzane prochem z petard(naprawdę latają) to się boje że zamiast polecieć wybuchnie, no i tam jeszcze chorób, urazów i dresów.
pozdro
Tao
Posty: 7
Rejestracja: pt 21 gru, 2012

wt 25 gru, 2012

Ja osobiscie nie lubie duzych psow, moze dlatego ze one wrecz przeciwnie, dwa nawet mnie probowly.
"dresow" tez sie troche boje. Moze z wyjatkiem tych inteligentnych. Ale to pewnie dlatego ze jeszcze takich nie spotkalem.....
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

ndz 26 maja, 2013

A ja się boję, że Formica rufa mnie we śnie zjeeeee!!!
A tak na serio:
-wilków ( a u mnie jest ich dużo, raz poszedłem na spacer, a jeden za drzewem stał-nie widziałem dokładnie, bo była noc/wieczór, ale był to wilk )
-samców jeleni ( gdy ryczą latem i jesienią )
-szerszeni ( raz o mało na jednego nie wpadłem!)
-jak wielu powyżej: wysokości
-jazdy samochodem z górki-wtedy takie dziwne uczucie w brzuchu mam
GG: 51713465
Awatar użytkownika
Ciocia Lilith
Posty: 336
Rejestracja: czw 03 gru, 2009
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

wt 18 cze, 2013

Barciu, to "dziwne uczucie" w brzuchu samo się rozładuje za jakiś czas, jak troche podrośniesz :lol:

A co do wilków, mało prawdopodobne. One poruszają się w watahach
barciu
Posty: 444
Rejestracja: czw 10 sty, 2013
Lokalizacja: Kunkowa - mała wioska, w 70% porośnięta lasami i łąkami - mieszka tu ok 100 osób,

wt 18 cze, 2013

Gwarantuję Ci że nie zawsze w watahach, szczególnie wyrzucone ze stada.
GG: 51713465
Lux Ferre
Posty: 47
Rejestracja: sob 28 lip, 2012
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska
Kontakt:

ndz 28 lip, 2013

Boję się, że PiS wygra ponownie wybory do sejmu.

A oprócz tego... Dopiszę jak wpadnie mi coś do głowy (przy takim zagrożeniu inne bledną).
http://ants.aq.pl - Blog + dziennik z hodowli.
Awatar użytkownika
explay
Posty: 221
Rejestracja: pn 06 cze, 2011
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

pn 29 lip, 2013

Lux Ferre pisze:Boję się, że PiS wygra ponownie wybory do sejmu.
Według mnie wygra, będzie jak zawsze, partia aktualna jest be i fuj bierzemy inną, później inna jest be i fuj :)
Manica rubida, Myrmica sp., Temnothorax sp., Formica cunicularia, Camponotus herculeanus, Lasius umbratus
Moje gg: 47293807
ODPOWIEDZ