Kleszcze atakują!!!

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

michv
Posty: 13
Rejestracja: wt 21 kwie, 2009
Lokalizacja: Konin/Strzałkowo/Poznań

śr 06 maja, 2009

Takie małe ostrzeżenie dla misjonarzy leśnych

Pamiętajcie aby zawsze zobaczyc czy nie macie gdzies kolege kleszcza!

Jak wiadomo co 10 kleszcz posiada bakterie i substancje chorobotworcze!

Przez łagodną zimę teraz jest prawdziwy wysyp tych pajęczaków, dlatego przy szukaniu swoich kochanych królowych uważajcie żeby nie skonczyc z jakas choroba!

INFO

tutaj można poczytać więcej- zresztą :P wujek Google tez dostarczy wielu informacji :)

Pozdrawiam!
ogon__
Posty: 846
Rejestracja: śr 11 lip, 2007
Lokalizacja: Kraków

śr 06 maja, 2009

Ja co roku łażę po chaszczach i krzokach, w poszukiwaniu mrówek i nie tylko, i w życiu jeszcze kleszcza nie miałem. Nie lubią mnie, czy co? Może nieapetycznie pachnę...
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

śr 06 maja, 2009

Od urodzenia ciągam się po lasach i łąkach i na szczęście nic nie złapałem. Może nie mam szlacheckiej krwi :p ?

Ale zazwyczaj wieczorem się oglądam łokcie, kolana oraz skórę za uszami
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

śr 06 maja, 2009

Zależy od lasu i mikroklimatu. Ja np. na stadionie grając na murawie złapałem kleszcza między palcami u dłoni.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

śr 06 maja, 2009

Ja miewam 2-3 kleszcze rocznie. Dodam, że po lesie chodzę często. Raz złapałem Boreliozę. Na szczęście szybka reakcja; antybiotyk i na rumieniu się skończyło. Radze dobrze się oglądnąć po przyjściu z lasu. :wink:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

śr 06 maja, 2009

W moich okolicach nie spotkałem się żeby ktokolwiek złapał pajęczaka... aż babci się zapytałem i mówi że ona nie miała nigdy w życiu, a co roku na jagódki i grzybusie... Zależy od klimatu ukształtowania terenu, zanieczyszczenia, zagęszczenia roślinności, pestycydów jest tak wiele czynników... Ale nigdy nie wiadomo, najlepiej się dobrze ubierać do lasu i przeglądać po powrocie, kleszczowe zapalenie opon mózgowych to nie katar ...
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

śr 06 maja, 2009

Umbramen pisze:W moich okolicach nie spotkałem się żeby ktokolwiek złapał pajęczaka...
hehe a to się gdzieś ogłoszenia w gazecie daje? :P
Awatar użytkownika
KamiLL
Posty: 42
Rejestracja: ndz 03 maja, 2009
Lokalizacja: Będzin

śr 06 maja, 2009

Ja tak samo od urodzenia nic :D
Skąd to się wzięło ? przecież kiedyś tego nie było.. nic... cisza była...
A teraz cały czas UWAGA KLESZCZE !!
tak jak z tymi grypami itp... ale to już inna bajka ...

ps. A jeśli są mrówki które wyniszczą ropuchy Agi to może są takie które dadzą rade kleszczą ?
Obrazek
baczek77
Posty: 28
Rejestracja: wt 19 cze, 2007
Lokalizacja: Szprotawa

śr 06 maja, 2009

Ludzie, złapanie kleszcza nie zależy od "szlacheckiej krwi" tylko od szczęścia :D. Niektórzy pójdą do lasu nie wiadomo jak poubierani i nałapią kleszczy, a niektórzy na krótko i nic nie złapią. Po za tym kleszcze były od zawsze :D tylko nie wiadomo było skąd te choróbska się biorą...
q2ty
Posty: 32
Rejestracja: ndz 17 sie, 2008

czw 07 maja, 2009

sodek pisze:Ale zazwyczaj wieczorem się oglądam łokcie, kolana oraz skórę za uszami
Czemu dopiero wieczorem? Żeby się kleszcz dobrze schował? Najlepiej od razu po wyjściu z lasu/krzaczastych terenów się obejrzeć, by po prostu zrzucić nieproszonego gościa z ubrania czy ciała. A jeśli już jest w skórze to nie smarujcie go masłem, bo od wielu ludzi takie głupoty już słyszałem (oparte pewnie na średniowiecznych metodach i babcinych poradach), tylko wykręćcie go pęsetą i spalcie na kawałku waty ze spirytem. To tak "na wszelki" gdyby komuś się trafiło :)
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

czw 07 maja, 2009

Moim zdaniem wszystko zalezy od dnia. W zeszlym roku jakos w maju/czerwcu chodzac po lesie zdjalem z siebie 3 kleszcze. Po powrocie do domu okazlo sie, ze jednego niestety przegapilem i zaczal sie juz wgryzac. Nastepnego dnia poszedlem znowu do lasu i w ciagu trzech godzin zdjalem z siebie 19 kleszczy! Srednio co 10/15 minut zatrzymywalem sie i dokladnie sprawdzalem czy jakis nie chodzi mi po rekach lub nogach. Dwa tygodnie pozniej znowu bylem w lesie i nie widzialem juz zadnego kleszcza. Przez cale wakacje chodzilem jeszcze po lesie i zaden kleszcz mnie nie niepokoil. Dodam, ze chodze najczesciej w te same miejsca i tymi samymi sciezkami.
Awatar użytkownika
ohmlet
Posty: 183
Rejestracja: ndz 13 lip, 2008
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

czw 07 maja, 2009

KamiLL, Dawniej też były kleszcze, też była borelioza, też psy i koty trzeba było skubać. Dawniej nie było tylko tanich sensacyjek dziennikarskich. To TV, radio i gazetki robią nagonkę wówczas, kiedy brakuje im skandali na pierwsze strony newsów. Okresowo pojawiają się groźne choroby, zabójcze wirusy, obrzydliwe pasożyty itd... To bzdura. To wszystko było zawsze, tyle że o takich rzeczach mówiło sie z lekarzem, nie z dziennikarzem. Po prostu. Kleszcz mnie na szczęście nigdy nie złapał, ale swoim kotom musiałem wyciągać z sierści nieskończoną ilość razy.
--Ciach--
Jeszcze coś dodam na ten temat. parę lat temu była afera z ptasią grypą. Pamiętam jak Religa - wówczas minister - miał konferencję prasową. Tłum dziennikarzy napadał go z pytaniami typu, czy Polska jest przygotowana, czy mamy plan działania, co w przypadku epidemii itp. Relga stanowczym głosem rynkął na dziennikarzy (cytuje z pamięci) "Ludzie o czym wy mówicie? Ptasia grypa to do tej pory 35 przypadków zgonów na całym świecie. Różne znane, krajowe odmiany, uśmiercają w samej polsce, głównie na skutek powikłań ponad tysiąc osób."
Dziennikarskiej blagi doświadczyłem bezpośrednio na sobie gdzies kiedyś. Jedno dla mnie jest pewne, takie bzdury medialne bardziej szkodzą, niż to, co opisują!
ohmlet to ohmleT. Jaki jest - każdy widzi :|
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

czw 07 maja, 2009

q2ty pisze:
Czemu dopiero wieczorem?
Bo dopiero wieczorem wracam do domu :D

Jakby się kleszcz dobrze schował to by mnie co najmniej swędziało
I już nie pisać że mam kleszcza ale tego nie wiem itp bo jakbym tak się o wszystko martwił i dbał to bym się nie urodził :)
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
Pumba
Posty: 200
Rejestracja: sob 13 gru, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

czw 07 maja, 2009

Ja mam dużo przygód z kleszczami. Jeżdżę co roku na wakacje na wieś do babci. Można by powiedzieć, że chodzę co drugi dzień nad jezioro popływać. Droga prowadzi przez las. Co drugie wyjście do lasu miałem kleszcza, a raz rekordowo chyba pięć. Mnie mama jak jestem w piżamie ogląda czy nie mam kleszcza. (ciekawe jak sodek sobie sam za uszami sprawdza czy nie ma kleszcza?) Z kleszczami miałem wiele przygód. Raz mama znalazła kleszcza u ojca pomiędzy pośladkami :o Kiedyś znowu wujek wyciągnął kleszcza kotu powsinodze, który miał kleszcza z odwłokiem wielkim jak duuże ziarenko groszku. Było tam już widać jajeczka. Jak go wujek zdepnął to chlusnęło i plama na betonie była przez tydzień... i wiele innych przygód z kleszczami.
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

czw 07 maja, 2009

Matka mnie ogląda, jako że nigdy nie miałem kleszczy toteż nie wiem co z nimi zrobić a nawet nie widziałem ich na żywca
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

czw 07 maja, 2009

Często miewam kleszcze i jak jakiegoś zobaczę to rozgniatam ile wlezie :p mój pies "kretołap" często ma kleszcze bardzo wyrośnięte, wtedy mu się wyrywa i rozgniata na kamieniu itp. jeśli mam jakiegoś w skórze to wyciągam pensetą, tak jak ktoś wyżej pisał.
Awatar użytkownika
Miniu
Posty: 709
Rejestracja: pt 08 cze, 2007
Lokalizacja: Gdańsk

czw 07 maja, 2009

Ja jak już mówiłem na SB nigdy nie miałem kleszcza, a dodam że mieszkam blisko lasu i dość często po nim chodzę i jedyne kleszcze jakie widziałem w mojej okolicy to te, które wyciągałem z psa.

PS. Nie radzę chodzić do weterynarza jeżeli pies ma kleszcza, raz poszedłem i żałuje, pies skakał wyrywał się itp. wyglądało to na 0 profesjonalizmu, a 30 dychy skasował ( w tym zastrzyk na uspokojenie - nie pomógł)
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

czw 07 maja, 2009

U mnie to wygląda tak, że ja, babcia lub tata (siostra się brzydzi :p ) bierzemy i stanowczym szarpnięciem wyrywamy kleszcza. Czasami wyrwie się trochę włosów, pies chwilkę zaskamle i tyle, nie potrzeba chodzić do weterynarza, chyba, że ktoś się boi lub nie umie wyrywać :p
Awatar użytkownika
SmoodeR
Posty: 400
Rejestracja: ndz 27 sie, 2006
Lokalizacja: ok. Gliwic

czw 07 maja, 2009

Pumba pisze:Raz mama znalazła kleszcza u ojca pomiędzy pośladkami :o
No juz mogles sobie darowac te szczegoly :p
Awatar użytkownika
Pumba
Posty: 200
Rejestracja: sob 13 gru, 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

czw 07 maja, 2009

No juz mogles sobie darowac te szczegoly :p
Wiedziałem, że znajdzie się ktoś, kto ma "chleb na myśli".
Awatar użytkownika
PREM
Posty: 108
Rejestracja: czw 05 cze, 2008
Lokalizacja: Lublin

czw 07 maja, 2009

Miniu pisze: PS. Nie radzę chodzić do weterynarza jeżeli pies ma kleszcza, raz poszedłem i żałuje, pies skakał wyrywał się itp. wyglądało to na 0 profesjonalizmu, a 30 dychy skasował ( w tym zastrzyk na uspokojenie - nie pomógł)
Trafiłes na konowala nie doktora :p
Ja za usunięcie kasuję 10 zeta i psy nie skowyczą, ale lata praktyki robią swoje :p

Nie robiąc spamu nie wiedziałem że jesteś weterynarzem będe miał jakieś pytania to wale do Ciebie - Miniu
Ostatnio zmieniony czw 07 maja, 2009 przez PREM, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pt 08 maja, 2009

Dzisiaj na ogródku skasowałem między paznokciami jednego kleszcza. Już się gad przyplątał! Pyknął aż miło. :twisted:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
M@teusz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 sie, 2006

ndz 10 maja, 2009

ja kleszcze kiedyś łapałem często, teraz tylko czasami naszczęście. niestety moich psów czepiają się czeęsto i przez te szmatławce straciłem dwa psy(babeszioza). i napiszę nawet, że stosowałem frontline, obroże p-kleszczowe i i tak łapały....
Obrazek
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
zlyZwierz
Posty: 35
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2008

ndz 10 maja, 2009

Ja wszedłem w las na parę minut i już łaził po mnie.
Dobrze, że zauważyłem w porę..
Awatar użytkownika
Scytal
Posty: 318
Rejestracja: pn 22 paź, 2007
Lokalizacja: Gliwice

sob 16 maja, 2009

nie rozwalajcie kleszczy po wyciagnieciu ze skory! zatrzymajcie w zamknieciu, w razie pojawienia sie rumienia czy jakis innych niepokojacych objawow, mozna takiego kleszcza wyslac do laboratorium na badania co on tam mial/nie mial
http://www.erepublik.com/en/referrer/Elczikeno - na nudę
ODPOWIEDZ