Dysleksja

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Umbramen
Posty: 430
Rejestracja: pn 10 lis, 2008

wt 16 mar, 2010

Dysleksja, ma ktoś to cholerstwo?Od pewnego czasu dużo się o tym mówi, mnie wysłali jeszcze z gim do poradni ze względu na nieczytelne pismo, (to dla nich jest nie czytelne, ja tam wiem co napisałem :D) ale powiedzieli mi żebym się nauczył zasad pisowni. Nie umiem regułek, ale jak pisze to nie popełniam błędów, ewentualnie zamieniam litery czy pisze dużą w środku zdania. Czytam też dobrze, wyraźnie, biegle i ze zrozumieniem, tylko mi się liczby mylą "15- pięćdziesiąt jeden".
Zaświadczenie o dysleksji pomaga/przeszkadza w czymś? Dłuższy czas podczas matury ?
Awatar użytkownika
MrSnowwood
Posty: 150
Rejestracja: ndz 29 lis, 2009

wt 16 mar, 2010

Mnie wysłali do poradni też za nie czytelne pismo, ale nie stwierdzono mi dysleksji jedynie " zalążki " dysgrafii ( że niby nieczytelne pismo miałem! Skandal! ). Dostałem kilka książek które to musiałem wypełnić miały, mi one pomóc w wyćwiczeniu ręki. No cóż pomóc to i może pomogły, ale czasu dodatkowego za to nie dostałem. :| Nie mam też żadnego zaświadczenia.

pisz: "pismo, ale" - nie "pismo ,ale"
oraz "Skandal!" zamiast "Skandal !" i będzie dobrze
Ostatnio zmieniony wt 16 mar, 2010 przez MrSnowwood, łącznie zmieniany 1 raz.
bartel441
Posty: 216
Rejestracja: śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: WARSZAWA/LEGIONOWO

wt 16 mar, 2010

oj ma sie to ma xD. muszę pisać na kartkówkach i sprawdzianach drugowanymi literkami bo mnie rozczytać nie mogą :]
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

wt 16 mar, 2010

Mówi się o tym bo jest na to moda. Co innego mieć w średniej szkole zajęcia po godzinach żeby ćwiczyć wyszukiwanie prostszych słów (na przykład) a co innego iść do znajomego lekarza po papiery. Jest dużo kombinatorów-na maturze masz więcej czasu. Na teście gimnazjalnym też chyba. Ja w gimnazjum chciałem sobie załatwić dysleksję ale nauczycielka mi dała ksera z regułami łopatologicznymi zasad ortografii i... do teraz nie robię błędów. Kiedy piszę prace klasowe to ortografów nigdy nie mam.

Więc przy dysleksji recytowanie zasad pisowni to podstawa.
Znani dyslektycy to np. Wojciech Cejrowski.
Awatar użytkownika
dexter688
Posty: 593
Rejestracja: wt 11 sie, 2009
Lokalizacja: Iwonicz

wt 16 mar, 2010

Umbramen pisze:to dla nich jest nie czytelne, ja tam wiem co napisałem
E tam nie masz dysleksji, mój kolega to ma i nie może przeczytać tego co sam napisał :D
"Turysta nie wie skąd wraca,
podróżnik nie wie dokąd jedzie"
M.rubida, Myrmica sp., M.ruginodis, F.polyctena, F.sanguinea, F.cunicularia, F.cinerea, Formica fusca, L.niger, L.flavus, L.brunneus, L.mixtus, D.quadripunctatus, C.ligniperdus.
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 503
Rejestracja: śr 28 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

wt 16 mar, 2010

Umbramen pisze:Zaświadczenie o dysleksji pomaga/przeszkadza w czymś?
Na studiach i w pracy na pewno przeszkadza. Generalnie unikałbym kombinowania.

Sam kiedyś byłem w poradni z podejrzeniem dysgrafii, ale stwierdzono że jej nie mam a jedynie bazgrzę i muszę ćwiczyć :D
[url=http://rozplatajactecze.blogspot.com/]http://rozplatajactecze.blogspot.com/[/url] - Mój blog. Kilka słów o nauce
[url=http://www.last.fm/user/killy9999/?chartstyle=audioscrobbler][img]http://imagegen.last.fm/audioscrobbler/artists/killy9999.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

wt 16 mar, 2010

Ja mam: Dysleksje , dysgrafie oraz dysortografie (cały zestaw). Mnie na badania wysłali w 4 klasie pedałuwy. Stwierdzono podany wyżej zestaw i zacząłem uczęszczać do poradni na terapie. i chodziłem tak do 2 klasy liceum co w sumie daje 6 lat. Ilość błędów spadła mi z 40 do 20 na stronę. W swoim czasie znałem wszystkie wyjątki na "H" "Ó" "Rz" na pamięć i tak nic to nie dało.Więc łaskawie dostałem papiery na maturę. Tylko że za moich czasów to jeszcze "modne" nie było. Teraz sam jestem z wykształcenia terapeutą :-D
główny maruda
Awatar użytkownika
Simillar
Posty: 47
Rejestracja: wt 16 lut, 2010
Lokalizacja: Gdynia

śr 17 mar, 2010

Drwal pisze:Dysleksje , dysgrafie oraz dysortografie (cały zestaw). Mnie na badania wysłali w 4 klasie pedałuwy. Stwierdzono podany wyżej zestaw i zacząłem uczęszczać do poradni na terapie. i chodziłem tak do 2 klasy liceum co w sumie daje 6 lat. Ilość błędów spadła mi z 40 do 20 na stronę. W swoim czasie znałem wszystkie wyjątki na "H" "Ó" "Rz" na pamięć i tak nic to nie dało.
Mam to samo, tylko że u mnie wplata się w to jeszcze nerwica rozwojowa. Zacząłem terapię w poradni pedagogicznej ok. 3 kl. szkoły podstawowej i uczęszczałem na nie do ok. 3 kl. liceum :wink: I napiszę tak:
Jak się chcę, to się potrafi 8) Kiedyś jąkałem się na każdym kroku. Kupić w sklepie mleko? Ha! Raczej nie, bo bym się zaciął przed kasjerką i d*pa. Wszystko zależy od tego, czy mamy jakąś mobilizację, czy też nie :wink:
Pozdro
ODPOWIEDZ