Drewnojady, Karaczany, Świerszcze - problemy Zeolooga

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

czw 23 cze, 2011

Mojemu scynkowi australijskiemu kupiłem ostatnio drewnojady i nie wiem czemu ale zauważyłem że po około tygodniu lub dwóch robaczki czernieją i zdychają , czym to jest spowodowane czy robię coś źle ?
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

czw 23 cze, 2011

W czym je trzymasz? Jakie mają warunki?
bartel441
Posty: 216
Rejestracja: śr 27 sty, 2010
Lokalizacja: WARSZAWA/LEGIONOWO

czw 23 cze, 2011

cos zle robisz ..............
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

czw 23 cze, 2011

Pewnie za mała wilgotność.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

czw 23 cze, 2011

Pewnie tak. Wzuć im ogryzek jak zaczną walić w jego stronę drzwiami i oknami to mają za sucho.
główny maruda
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

czw 23 cze, 2011

No właśnie to może być problem (wilgotność) żyją , żyły( mój scynk wszystkie zjadł)w otrębach wilgotność była niska ni chciałem pleśni

Wielkie dzięki!


Ps; o następne lepiej zadbam.

Post 2,3:
Od ponad 3 miesiecy jetem w posiadaniu karaczanów madagaskarskich i teraz maja okolo 4-6 cm rosly dosyc szybko przyszly do mnie jako 1 cm szkraby sa bardzo ladnie wybiarwione szczególnie jeden jest jaskrawo pomaranczowy na torsie a glowe i pól odwloku ma czarna i teraz pytanie jak na tym etapie ich zycia rozpoznac plec ? Dwa karaczany maja normalny pancerz a dwa pozostalem nieco wydluzony przy glowie i na koncu nie wbarwiony lecz wrecz przezroczyste '' wyrotki '' maja okolo 1mm czy te z wyrostkami to samce samice czy to po prostu normalne u tych olbrzymów
Z góry dzieki za odpowiedz .
Czesc wszystkim tym razem chodzi o swierszcze bananowe a mianowicie mialem w pudelku (bo swierszcze tak naprawde mialy isc na karme dla mojego scynka ) , ale nie poszly wiec poczytalem troche i zrobilem ''inkubator '' samice i samce byly w tym pudelku 2 dni i zauwazylem ze amice przez te 2 dni non stop skladaly jajka i teraz pytanie w jakiej temperaturze inkubowac jajka jaka musi byc wilgotnosc ? i ile czasu bd sie inkubowac jajka ?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw 23 cze, 2011 przez zeoloog, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

czw 23 cze, 2011

drewnojady to chyba w próchnie trzeba hodować....
główny maruda
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

czw 23 cze, 2011

Nie trzeba, można również na otrębach, tylko nie wiem w jaki sposób można wtedy osiągnąć dużą wilgotność bez pleśni.
Drewnojady potrzebują 70 - 90% wilgotności, więc najrozsądniej było by je trzymać na torfie/próchnie/włóknie kokosowym i gnijącym drewnie tak jak mówił Drwal.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

czw 23 cze, 2011

Moje trzymam w suchym włóknie kokosowym wraz ze spróchniałym drewnie. Bez wilgotności po kilku dniach przeobrażają się w poczwarki, ale to pewnie dlatego że kupuję dorosłe larwy. Twoje pewnie są mniejsze.
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

czw 23 cze, 2011

też prawie dorosłe po 5-6 cm.
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
ODPOWIEDZ