Jedzonko

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

Kmieciu
Posty: 27
Rejestracja: sob 17 cze, 2006
Lokalizacja: Słupca

czw 27 lip, 2006

Witam!
Mam mały problem.Zrobiłem miksture ze strony z faq-wszystko dobrze tylko że jak taka kropelka poleży jakieś 0,5h-1h na powietrzu to strasznie twardnieje i mrówki ją delikatnie ujmójąc olewają.Przypomne że chodzi tu o mieszanke żółtko+cukier+miód+tabletka.Można coś zrobić żeby zmienić konsystencje pokarmu?Z góry dzięki.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Michał Michlewicz
Posty: 200
Rejestracja: sob 04 lut, 2006
Lokalizacja: Trzcianka

czw 27 lip, 2006

+ odrobina wody ;)
Kmieciu
Posty: 27
Rejestracja: sob 17 cze, 2006
Lokalizacja: Słupca

czw 27 lip, 2006

No właśnie też kombinowałem z wodą ale ta szybko paruje w te upały i jest ten sam problem... :? .Ale czytałem na forum że niektórzy dają np tylko żółtko+miód albo inne kombinacje-czy np cukier jest naprawde potrzebny w tej mieszance?A na pewno jego brak by mocno rozrzedził cała mieszanke.Umnie mrówy bardzo chętnie wcinają różnego rodzaju robactwo ale mimo wszystko chciałbym żeby tego też sobie mogły "podpić" a tym czasem chyba im łatwiej jest jeść te pancerzyki owadów niż tą skamieline...Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

ndz 30 lip, 2006

Skoro zdąży wyschnąć to znaczy że dajesz swoim mrówkom za dużo :-)

Możesz dać odrobinkę wody na to co nie ruszone.. ale lepiej to sprzątnąć.

Dajesz na czymś czy w miejscu, które musisz wyczyścić jeśli mrówki nie zjedzą wszystkiego? Najlepiej dawać na jakimś talerzyku - zabierasz "talerzyk" i posprzane. Następnym razem (na drugi dzień) jak mrówki zgłodnieją to wyjedzą dokładniej.
Kmieciu
Posty: 27
Rejestracja: sob 17 cze, 2006
Lokalizacja: Słupca

ndz 30 lip, 2006

Daje na zakrętce od butelek.Teraz dodałem odrobine wody i już troche lepiej.Dzięki za rady!Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

ndz 30 lip, 2006

dawaj nawet więcej niż odrobinę wody
ODPOWIEDZ