Wielki Narodowy Spis Powszechny Hodowców Mrówek

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Posty: 655
Rejestracja: pn 24 lis, 2008
Lokalizacja: Dobrogoszcz

śr 17 sie, 2011

Upłynęło wiele lat od czasu zawiązania pierwszej internetowej społeczności hodowców mrówek. Pomimo, że nie ma już strony theants.prv.pl i najstarszego forum, to do dziś działa strona ze spisem hodowców z tamtych lat: http://breeders.prv.pl/ Jej twórca, i jednocześnie producent domków dla mrówek, oraz internetowy sprzedawca jest stale aktywny na forum. To o świadczy o tym, że można na niego liczyć.

Przez ten czas pojawiało się i zanikło wiele różnych stron o mrówkach i niewiele osiągnęło poziom porównywalny z dojrzałą kolonią.

Najnowsza kolonia hodowców mrówek gromadzi zapasy zdjęć i informacji o mrówkach pod adresem: http://antstats.pl/ Z zamiarów autorów strony i słów komentarza najwytrwalszego twórcy stron internetowych (mam tu na myśli Radissa) wnioskuję, że może ona rozwinąć się w dojrzałą i aktywną kolonię-republikę hodowców mrówek.

Biorąc pod uwagę swobodę przemieszczania się między koloniami, zdecydowanie można ogłosić, znaczące zatarcie granic między największymi koloniami hodowców mrówek, co może wskazywać, że wszyscy hodowcy mrówek tworzą superkolonię.

Jest to doskonały grunt do zrealizowania Wielkiego Narodowego Spisu Powszechnego Hodowców Mrówek, do którego przeprowadzenia podjąć się może grupa ANTSTATS, o ile Radiss, Najwytrwalszy Hodowca Mrówek, podzieli mój pogląd i przekaże wskazówki co należałoby w tym względzie statystycznym uczynić.

Mówiąc krótko: ANTSTATS powinien wiedzieć ilu jest hodowców i uruchomić porządny licznik, z coroczną weryfikacją danych tak jak to się dzieje na http://counter.li.org/

Co Wy na to? :-)
[size=150]ൡ ళ ఊ [/size] q ń = g n
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

śr 17 sie, 2011

Dobra byłaby interaktywna stronka z listą gatunków (która by się rozwijała np. za kliknięciem w gatunki Polski, czy Europy Południowej), gdzie zaznaczałoby się gatunki jakie się hoduje. W ten sposób można by uzyskać dane na temat najbardziej popularnych gatunków i tych najrzadszych (choć przez kogoś hodowanych). Natomiast co do spisu hodowców, wystarczyłoby założyć konto, podać kilka danych chociażby sam nick, miasto i jakiś kontakt (to raczej ważne) i logować się np. przynajmniej raz na pół roku (dzięki czemu by było wiadomo, że dany hodowca dalej jest hodowcą, a nie, że już z tego hobby zrezygnował).
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
ODPOWIEDZ