Szkła kontaktowe :-)

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

wt 08 lis, 2011

Od dłuższego czasu noszę okulary (od 3 lat). Chciałbym mieć szkła kontaktowe... Czy mogę w nich ćwiczyć na WF-ie? Czy jak dostanę piłką :D to nic se z nimi nie stanie? Nie zgubie ich? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :mrgreen:
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
pawelllQwE
Posty: 2572
Rejestracja: pn 01 wrz, 2008
Kontakt:

wt 08 lis, 2011

Nie, nic Ci się nie stanie. Chyba że będziesz z nimi latał F16 bądź jeździł w F1.
Awatar użytkownika
Dżufiasta
Posty: 5
Rejestracja: sob 08 paź, 2011

śr 09 lis, 2011

Dokładnie.
Ale każdy optyk/okulista Ci powie, że i tak musisz posiadać okulary i 'przesiadać się' na nie, żeby oczy odpoczęły (soczewki powinno się nosić parę godzin dziennie). Noszę soczewki kontaktowe z przerwami mniej więcej od 5 lat i muszę Ci powiedzieć, że z czasem strasznie zaczęłam się na nie złościć.
Kiedy nie nosiłam ich prawidłowo to 'złapałam' zapalenie rogówki.
Teraz zakładam soczewki tylko na labki, żeby nie nosić dwóch par okularów.
Nie chcę Cię zniechęcać, bo jednak rozumiem Cię doskonale. Ogólnie kontakty mają ogromną liczbę plusów i można w nich robić wszystko, czego dusza zapragnie. ;)
Trzeba po prostu się stosować do zaleceń. :)
L. flavus, T. caespitum, M. rubida, D. quadripunctatus, Myrmica sp.

Rójki, rójki!
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

śr 09 lis, 2011

Czyli nie zgubie ich? Dzięki za odpowiedź :D
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
Dżufiasta
Posty: 5
Rejestracja: sob 08 paź, 2011

czw 10 lis, 2011

Nigdy mi nie wypadły, co najwyżej przesunęły się.
Jeżeli nie będziesz trzeć oczu to nie ma opcji, żeby coś się z nimi działo.
L. flavus, T. caespitum, M. rubida, D. quadripunctatus, Myrmica sp.

Rójki, rójki!
Awatar użytkownika
Ciocia Lilith
Posty: 336
Rejestracja: czw 03 gru, 2009
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

sob 19 lis, 2011

Jeszcze kwestia tego typu, czy będziesz potrafił je sam zakładać/zdejmować? Jak widzisz opcje wsadzenia sobie palca do oka i dotknięcia się w rogówkę?

Do minusów można zaliczyć wysoką cenę - ja nosze miesięczne soczewki juz ponad rok i często zmagam się z podrażnieniami oczu. W dodatku, łatwo zapomnieć o ich zdjęciu na noc, a wtedy... Masakra... No i są upierdliwe w obyciu po za domem (płyny, pojemniczki itp.)
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

sob 19 lis, 2011

Palce to ja do oka bez problemu wkładam.... :lol: A będę je nosił głownie jak jakiś znajomy przyjdzie, albo coś. A szkła Optima FW są dobre?
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
Awatar użytkownika
Dżufiasta
Posty: 5
Rejestracja: sob 08 paź, 2011

sob 19 lis, 2011

To widocznie zależy od osobnika.
Ja sobie nie przypominam żadnych większych problemów z oczami, chyba, że 'sama się o nie prosiłam' (czyt. tarłam oko, nie zmieniałam regularnie miesiąc w miesiąc, nie chciało mi się ich dokładnie płukać).
Na dobrą sprawę jedynym nieprzyjemnym uczuciem była 'suchość oka' zaraz po wyjęciu, ale to samo przechodzi.
Co do wyciągania/wkładania. Myślę, że każdy może się łatwo przestawić. Pierwszy raz zakłada się w obecności optyka. Potem w domu ogromny problem zajęło mi tylko jedno zakładanie, później już szło szybko.
Nie znam tej firmy, ogólnie polecam miękkie. ;)
L. flavus, T. caespitum, M. rubida, D. quadripunctatus, Myrmica sp.

Rójki, rójki!
Awatar użytkownika
Ciocia Lilith
Posty: 336
Rejestracja: czw 03 gru, 2009
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

pn 05 gru, 2011

Noszę iWear XR w systemie miesięcznym, opakowanie 6szt kosztuje jakies 150zł + płyn. (z założenia - jedną parę nosiłam 13 miesięcy, a lekarz stwierdził u mnie tylko lekkie zarysowanie na rogówce i nakazał założyć okulary na tydzień) Nie chcę, żebyś się uczył ode mnie, bo Tobie mogą oczy zaropieć już kolejnego dnia po termnie waznosci soczewek - kwestia osobnicza.
ODPOWIEDZ